Basit Tığ İşi V Battaniye Modeli

Basit Tığ İşi V Battaniye Modeli
Basit Tığ İşi V Battaniye Modeli

Örgü örmede çok iyi değilseniz bile kolay örgü modelleri ile güzel çalışmalar yapabilirsiniz. Bu hem kendinizi geliştirmenize yardımcı olacaktır hem de sonuçta bir el emeği ürünü elde etmenizi sağlayacaktır. Bu amaçla size hiç zorlanmadan örebileceğiniz V model kolay battaniye yapımını anlatmaya çalışacağım.

Örnek battaniye örgü modeli 4 numara tığ ile çalışılmıştır. Kullanılan ip de bu tığ numarasında uygun bir bebe iptir. Her sırada farklı renkle çalışılabileceği gibi, tek renkle de örülebilir.

Yapımı Kolay Bebek Battaniyesi Örgü Modeli

3 ve katları şeklinde zincir çekerek model kurulumuna başlanmıştır. İlk sıranın yapımı arada 3 zincir boşluk bırakacak şekilde üç seferde çıkılan tırabzanların birlikte örümü ile gerçekleşmiştir. İkinci sıra ise bir alt sıradaki boşluklara batarak aynı şekilde örülen V modellerle oluşturulmuştur.

Yapımı Kolay Bebek Battaniyesi Örgü Modeli
Yapımı Kolay Bebek Battaniyesi Örgü Modeli

Diğer sıralar da ikinci sıranın tekrarı şeklinde örülmüş ve her sırada ip koparılıp başka renkte bir ipe geçilmiştir.

Kenar tarafı çok düzgün giden oya yapılmasına gerek kalmayan bir örgü battaniye modelidir. Öreceğiniz battaniyenin uzunluğunu ne düşünüyorsanız o boyutta zincir çekilmelidir. Ayrıca tığ numarası büyük seçilmelidir. 3,5 numara uygundur. Daha ince tığlar örgü modelini daha sıkı yapacağı için sert olacaktır. Bu da bebek battaniyeleri için uygun değildir.

Anlatımlı V Battaniye Modeli Videosu

Kolay bebek battaniyesi örmek istiyorsanız bu V modelini mutlaka denemelisiniz. Modelin nasıl yapıldığını izleyerek öğrenmek için aşağıdaki videosundan yararlanmalısınız. Bu tip modeller el işlerindeki becerinizi de arttırmaya yardımcı olacaktır.

Kaynak: https://youtu.be/oiZF9YL4gbU

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı