Ana sayfa El İşi Oya Dantel Modelleri Basit Tığ İşi Peçete Oyası Yapımı

Basit Tığ İşi Peçete Oyası Yapımı

234
0
PAYLAŞ
Tığ İşi Peçete Oyası Nasıl Yapılır
Tığ İşi Peçete Oyası Nasıl Yapılır

Güncel örgü modelleri gerçekten enfesler. Ben de sizler için inanılmaz ve özel modelleri derleyip, yapım aşamaları ile sizlere sunmaya çalışıyorum. Bu tarz örgü modelleri sizleri terapi ederken, harika üretimleri yapmanızı da sağlayacak türdenler. Gerçekten evlerimiz için özel ürünler, kendimiz ve sevdiklerimiz için kıyafetler ve aksesuarlar yapmamız mümkün. Elinizden biraz tığ tutmak geliyorsa, sitemde çok güzel ve basit inanılmaz modeller bulabilirsiniz. Bugün onlara bir yenisini daha ekliyorum. Bu projemizde sizlere tığ işi peçete oyası yapımı hakkında detaylar sunacağım. Oldukça kolay ve gerçekten çok şık olan bu model, sizler için de inanılmaz bir seçenek olacaktır diye düşünmekteyim. Şimdi modelin yapım aşamalarına gelin birlikte bakalım.

Basit Tığ İşi Peçete Oyası

İşlem için uygun renkli dantel ipi, tığ ve mutfak peçetemizi elimize almamız yeterli.

Öncelikle gereken uzunlukta zincir çekerek işleme başlıyoruz. Sonrasında 3 zincir, 1 ikili dolgu yapın ve alttan 2 nci zincire dolgu ile batın. Bu şekilde kare elde edin. Aynı işlemi sıra sonuna kadar devam edin.

Tığ İşi Peçete Oyası

Sıra sonuna geldiğinizde, yukarıda ki resimde de göreceğiniz gibi alta ip almalı sık iğne yapacağız. Bu şekilde peçetemize modelimizi monte edeceğimiz bir alan oluşacak. Yanda ise sık iğne yaparak tığ işi peçete oyası işleminin üst aşamasına geçeceğiz. İlk karenin içine 4 tane ikili dolgu yapalım. Sonra yan karenin içine 1 ikili dolgu yapın ve tepeye gelin. Sonra 3 zincir çekin, yana battığınız dolgunun içine 4 tane dolgu yapın ama bunların hepsini birlikte çekin. Sonra 5 zincir yapın bir yuvarlak oluşacak şekilde alanın içine girin.

Tığ İşi Peçete Oya Modeli

Aynı şekilde yaptığınız yuvarlağın içine 4 dolgudan oluşan ve tek seferde çekerek hazırlayacağınız yaprakları yapın. İlk başlangıç noktanız ile birlikte 5 yaprak olacak.

Şimdi tığ işi peçete oyası modelimizin sonuna kadar bu şekilde devam edelim. Aralarda 1 kare boşluk bırakalım.

Tığ İşi Peçete Oya Örnekleri

İşlem tekrarını sizler de resimde görebilirsiniz. Çok kolay ve eğlenceli bir yapım olan bu model, kısa sürede yapılacağından, peçeteler için de harika sonuçları almanızı sağlayacaktır.

Tığ İşi Peçete Oyası Nasıl Yapılır

Daha sonra başlangıçta yaptığınız sık iğneli alandan peçetenin kenarına dikin ve güzel günlerde kullanın.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here