Basit Sıralı Tığ Oyası Modeli

Basit Sıralı Tığ Oyası Modeli
Basit Sıralı Tığ Oyası Modeli

Sade ve düz beyaz tülbentler için oya isteyenler için güzel bir oya modelini inceleyeceğiz. Basit ve sıralı tığ oya modeli olan bu örneği hiç zorlanmadan kolaylıkla yapabileceksiniz. Böyle bir oya örneği arayışı içerisinde olanlar için de iyi bir alternatif oya modeli olacaktır.

Kolay sıralı tığ oyası iki sıradan oluşmaktadır. Oyanın işlenmesinde yeşil ve kırmızı renklere başvurulmuştur.  İlk sıra sıralı çubuklu motiflerle, ikinci sıra ise çubukların üzerine 3 adet tepesi pimpirikli motiflerle çalışılmıştır.

Yapımı Basit Sıralı Tığ Oyası Yapımı

Yukarıda belirttiğim gibi 2 sıradan oluştuğunu belirtmiştim. İlk sıra yeşil iple örülmüştür. Örümcekle başlanan, sonrasında tırabzanla yukarı çıkılıp tepesine zincirle pimpirik yapılan ve sık iğnelerle aşağıya inilen çubuklu motifler yapılmıştır.

Basit Sıralı Tığ Oyası Yapımı
Basit Sıralı Tığ Oyası Yapımı

İkinci sıra için kırmızı ipe geçilmiş ve ilk sıradaki çubukların tepesindeki pimpiriğe ip sabitlenmiştir. Sonrasında alttaki çubuklara benzeyen bir teknikle tepesi 4 pimpirikli peşi sıra 3 çubuğun sıralandığı bir motif çalışılmıştır. Aşağıdaki çubuklardan tek farkı yukarı çıkarken tırabzan yerine zincir çekilmiştir. Yine bu motiflerin başlangıcı örümcekle yapılmış ve bir sonraki pimpiriğin tepesine geçiş de yine örümcekle sağlanmıştır.

Anlatımlı Kolay Sıralı Tığ Oyası Modeli Videosu

Örümcek, sık iğne, tırabzan ve zincir ile yapılan bu basit sıralı oyanın daha detaylı anlatımı için videosunu izlemelisiniz. Sıralı oyanın anlatımlı videosuna hemen aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Kaynak: https://youtu.be/G2M7gqUmfFs (Oya ve Dantel Dünyası)

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı