Ana Sayfa Oya Dantel Videoları Basit Sıralı Çiçekli Oya Modeli Nasıl Örülür

Basit Sıralı Çiçekli Oya Modeli Nasıl Örülür

Basit Sıralı Çiçekli Oya Modeli Nasıl Örülür
Basit Sıralı Çiçekli Oya Modeli Nasıl Örülür

Basit ve kolay tığ oyaları arasında yer verebileceğim çok harika bir oya modelinin videolu anlatımını sizlere sunmak istedim. Ülkü Soylu El İşleri Dünyası kanalının bir paylaşımı olan basit sıralı çiçekli oya örneği anlatımına ve yapılış videosuna aşağıdan ulaşabilirsiniz. Sizlere daha önceden basit tığ oyaları ile ilgili paylaşımlarım da olmuştu. Dilerseniz onlara da bir göz gezdirebilirsiniz.

Anlatımlı oya örnekleri modelleri için de sitemdeki Oya Dantel Modelleri ve Oya Dantel Videoları kategori sayfalarıma bakmalısınız. Yüzler oya örneğinin anlatımına ve videolu oya modeli yapımlarına bu kategorilerden ulaşabilirsiniz.

Bu model de diğer oya modelleri gibi güzel bir tasarıma sahip. Çiçeklerin sol üzerine yapılan yapraklar bu yazma oyasına gerçekten ayrı bir güzellik katmış. Yapımı kolay bir model olduğu için de tığ işi oya işlerine yeni başlayan hanımların tercih edebileceği bir oya modeli olmuş.

Sıralı Çiçekli Oya Modeli
Sıralı Çiçekli Oya Modeli

Sıralı çiçek oya modeli yapımından biraz bahsedelim. Oyamızın ilk önce tığ batısı yapılmış. Tığ batısı için kullanacağımız oya ipimizin yazmamızın rengi ile aynı olması çok önemlidir. Sonra diğer renkli ipliklerle tığ batısının üzerine dolgular yapılmıştır. Dolgular üzerine de çiçek ve son olarak da yeşil yaprak eklenmiştir.

Tığ batısı üzerindeki dolgular örümcekle başlanıp tırabzanlar örülerek tamamlanmıştır. Çiçeğin 3 adet taç yapraklarının yapımında örümcek, zincir ve tırabzan gibi tığ teknikleri kullanılmıştır. Yaprağın yapımında da örümcek, zincir ve sık iğne teknikleri kullanılmıştır.

Oyanın daha ayrıntılı anlatımına ve yapılışına aşağıda paylaştığım videosundan ulaşabilirsiniz.

Yapılış Videosu:

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here