Basit Eteklerinizi Son Moda Hale Getirin?

saçaklı etek nasıl yapılır
saçaklı etek nasıl yapılır

Moda her sene hızlı bir biçimde değişirken, bazen gündemi yakalamak bütçe açısından da mümkün olmuyor. Bu neden ile yapabileceğiniz bazı farklı konular var. Bütçenizi sarsmadan, evinizde bulunan kıyafetlerinizi farklılaştırarak, harika sonuçları almanız mümkün olacaktır. Özellikleri itibari ile artık giymediğiniz ya da pek beğenmediğiniz eski eteklerinize ufak ve sihirli dokunuşlar yaparak, eşsiz sonuçları almanız mümkün olabilir. Bu kendin yap projemizde sizlere saçaklı etek yapımı hakkında harika fikirler sunacağız. Bu şekilde sizler de birkaç aşamada demode olmuş eteklerinizi yepyeni ve modern bir şekle sokabilirsiniz. Özellikleri itibari ile bu sene saçaklar, püsküller bildiğiniz gibi çok moda. Bu neden ile basit bir eteği (kumaşı fark etmeksizin) inanılmaz şık ve modern bir şekle sokacağız.

Şimdi saçaklı etek için gerekli malzemelerimize bir bakalım.

saçaklı etek

Resimde de görüldüğü gibi bizler yapay tüy ya da püskül gerekiyor. Biraz yapıştırıcı ve makas ile eski bir mini eteğimiz bu işlem için gerekli olan tüm malzemeler.

Özellikleri bakımından son dönemde kıyafetlerde çok kullanılan yapay kuş tüyü ya da saçaklı püsküller, kıyafetlere farklı bir tarz katmak için harika aksesuarlar. Bu neden ile sizler de modası geçmiş ya da çok sade bulduğunuz tüm kıyafetleriniz için buları rahatlık kullanabilirsiniz.

saçaklı etek kendin yap

Eteğimizin ucundan başlayarak, iyi bir yapıştırıcı yardımı ile saçaklar aşağı gelecek şekilde eklemeye başlayalım. İlk sırayı en uca yapıyor ve bu aşamadan başlıyoruz.

saçaklı etek resimli anlatım

Şimdi işlemi ikinci ve üçüncü sıralar için de değerlendiriyoruz. Bu şekilde etkili ve özel sonuçları alabilirsiniz. Bu şekilde saçaklı etek yapımında artık sona doğru geliyoruz. Gördüğünüz gibi projemiz çok hızlı şekilde yapılabilecek, harika ve kolay bir yapıda. Sizler de bu şekilde özel bir tarz yaratmak, modern bir etek ya da kıyafet giymek için hemen bu işlemi yapabilirsiniz. Kumaşınız ile aynı ya da farklı renklerde kuş tüyleri ya da püsküller kullanabilir, değişik bir ambiyans yaratabilirsiniz.

saçaklı etek nasıl yapılır

Oldukça şık ve görsel anlamda hoş olan bu model, 70’li yılları anımsatan tarzı ile sizlerin de beğenisini kazanacak türden.

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı