Basit El Örgüsü Çanta Yapımı

Basit El Örgüsü Kolay Çanta Yapımı
Basit El Örgüsü Kolay Çanta Yapımı

Sizlere genel olarak evinizde bulunan malzemeler ile özel ürünler yapabilmeniz için özel projeler sunmaya çalışıyoruz. İnsanın kendi yaptığı projeleri kullanması ya da bir başkasına sunması çok daha zevkli bir olaydır. Kendin yap projeleri bu neden ile son dönemde herkesin dikkatini çeker. Etkileyici ve özel sonuçları alacağınız bu ürünler içinde sizlere el örgüsü çanta projesini de paylaşmak istedik. İnanılmaz kolay ve bir o kadar da şık ve kullanışlı olan bu çanta, sizlerin de severek yapacağı ve kullanacağı türden olacaktır. Kolayca örecek ve anında dikerek hemen kullanabileceksiniz. Renk, ip ve diğer seçenekler ise tamamen sizin zevkinize göre belirlenecek. İşlem için ip, şiş ve dikiş malzemeleri gerekiyor.

Basit El Örgüsü Çanta

Öncelikle 40-50 ilmek istenilen büyüklüğe göre ilmek ile başlıyorsunuz. Sadece haraşo olarak 60 cm ya da daha farklı ölçülerde yapabilirsiniz. Burada boyu belirlerken dikkat edeceğiniz tek husus şu; yukarıda gördüğünüz şekli elde ettiğinizde 3 kare olacak. Daha anlaşılır şekilde anlatalım, bir kenarı kıvırıp üçgen elde ettiğiniz, bu üçgenin bir kenarı kadar da ortada boşluk kalacak, diğer tarafta aynı şekilde bir üçgen olacak. Yani örgü sonunda 3 tane üçgenin başlangıç ve bitişi dengelenmiş olacak.

Bu neden ile pratik el örgüsü çanta yapımı sizleri de zorlamayacak bir ürün. Hemen örüp dikerek işlem yapabilirsiniz. İşlem için örgüyü bitin ve yukarıda ki şekilde ki gibi kıvırın.

Basit El Örgüsü Çanta Resimli Anlatım

Üçgeni bozmadan aynı şekilde yukarı doğru katlayın. İşlemin resimli anlatımlarından da bunu rahatlıkla görebilirsiniz.

El Örgüsü Çanta Yapımı

Şimdi yine resimde görüldüğü gibi eşitleyin. Bu şekilde iki katlı bir ürün elde edeceksiniz.

Basit El Örgüsü Kolay Çanta Yapımı

Üçgen kenarları ortaya dikin ve çantanızın sağlarını örün. Yukarıda da görüldüğü gibi şık ve kullanışlı bir el örgüsü çanta yapmış olacaksınız. İnanılmaz kolay günde bir ya da iki tane yapabileceğini basit bir uygulamadır. Bu neden ile sizler de bu harika ürünü çok seveceksiniz. Burada proje biraz sade bırakılmış ama isterseniz buna özel renkli iplerden püsküller yapabilir, hatta ana hatları çiçekler ile canlandırabilirsiniz. Gerisi tamamen size kalmış. Şimdiden iyi günlerden kullanmanızı dileriz.

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı