Ana Sayfa Örgü Videoları Başak Örgü Modeli Nasıl Örülür?

Başak Örgü Modeli Nasıl Örülür?

Başak Örgü Modeli Nasıl Örülür
Başak Örgü Modeli Nasıl Örülür

Battaniye, yelek ve kazaklarınızda motif olarak kullanabileceğiniz şişle örülen çok güzel bir başak örgü modeli yapılışını sizlere paylaşmaya çalışacağım. Projelerinizde özel bir yer edinecek bu harika örgü deseni ile harika işler çıkaracağınıza eminim.

Yine güzel bir örgü modeli olan Deniz dalgalı örgü örneği videolu anlatımına da göz atabilirsiniz. Bu modelle de güzel örgüler örebilir ve bizimle paylaşabilirsiniz.

Başak Örgü Modeli Yapımı

Başak örgü modeli yapımına 12 ilmek kurarak başlanır. 2 ters, 3 düz olarak sıra sonuna kadar örülür. Arka yüzde tersi ters, düzü de düz örerek devam edilir. Aynı şekilde düzü düz, tersi ters şeklinde çekerek bu şekilde 5 sıra örülür. 2 ters ördükten sonra ip arkaya alınır, ikinci düz örgünün 4. sırasından şiş batırılıp ilmek çıkartılır. İlmek çıkartıldıktan sonra 3 ilmek düz örülür. Sonra tekrar aynı yere şişi batırıp ilmek çıkartılır. Sonrasında 2 ilmek ters örülür. Tekrar ipi arkaya alıp 2. düz ilmeğin 4. sırasından şiş batırıp ilmek çıkartılır. Sonra 3 ilmek düz örülür. Sonra tekrar aynı yere şişi batırıp ilmek çıkartılır. Sonra 2 ilmek ters örülür.

Başak örgü modeli yapımında arkaya geçilir ve 2 düz ilmek örülür. İp öne alınır, çıkarılan ilmek örmeden alınır ve 3 ilmek örülür. Daha sonra diğer çıkarılan ilmek dönmemesi için size bakan tarafa alınır. 2 ilmek düz örülür ve aynı işlem tekrar edilir. Sonra 2 düz ilmek örülür. Daha sonra ip arkaya alınıp çıkarılan ilmekle diğer ilmek düz örülür.

Başak Örgü Modeli Anlatımlı Yapılış Videosu:

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here