Baş Ağrısından 5 Dakikada Kurtaracak Yöntem

baş ağrısı

Baş ağrısı bazen migren olarak karşımıza çıkan, günlük hayatımızı epey etkileyebilen bir ağrı türüdür. İnsanlar baş ağrısı oluşunca, bir şeyler yapmak ve bir çare bulmak istemektedir. Bazı püf noktaları da işte tam bu noktada işinize yarayabilmektedir. Bazı anlarda dinmek bilmeyen ağrılarda, kişiler hep baş ağrısını dindirecek metotları sürekli araştırmaktadır. Bu yazımızda sizler için özel bir yöntemle baş ağrısından nasıl kolayca kurtulabileceğinizi anlatacağız. Daha önce hiç bitkisel yöntemleri baş ağrısı için denemiş miydiniz? Baş ağrısından bitkisel yollar kurtulmak aslında mümkündür. Bununla ilgili yaygın olarak bilinen iki yöntemden söz edeceğiz.

İlk yöntemde yapılması gereken taze sıkılmış limon suyuna iki çay kaşığı kadar Himalaya tuzu konulmalıdır. Taze sıkılmış limona konulacak bu Himalaya tuzunu koyup iyice karıştırmalısınız. Baş ağrınızı dindirecek yöntemlerden biri olan limon ve Himalaya tuzu karışımını, daha sonra ise normal su ile büyükçe bir kasede barındırın. Çözelti olacak şekilde bu karışımı muhafaza ediniz. Sonrasında ise iyice karıştırıp tek seferde bardağa koyarak içiniz. Tadı pek seveceğiniz bir tatta olmayacaktır. Fakat bu karışım, baş ağrınızı geçirmek konusunda kesinlikle size de etkili gelecektir.

limon aromaterapi

İkinci doğal yöntemden hemen bahsedelim. İkinci doğal yöntemde ise limon aromaterapi özellikleri de baş ağrısına iyi gelmektedir. Bunu yapmak için ise bir parça kadar limonu elinizde ovuşturmalısınız. Macun halini alana dek iyice ovuşturduktan sonra yüzünüze ve alın bölgenize sürmek kaydıyla bu macun kıvamındaki limon, baş ağrınızın dinmesinde size yardımcı olacaktır. Tabi bunların üzerine bir de şu önemli noktadan da bahsetmek gereklidir. Bazı baş ağrıları farklı hastalıkların tetikleyicisi olabilir. Böylesi durumlarda, geçmeyen değişik türde bir baş ağrınız varsa hemen acil olarak bir hekimden yardım almanız daha önemli olacaktır. Belirttiğimiz doğal yöntemler, herhangi bir rahatsızlığı olmayan ve aralıklı baş ağrısına yakalananlar içindir. Çünkü bazen baş ağrıları, bütün gününüzü mahvedebilir. Sinirli, uykusuz ve stresli bir günde, moralinizi bozacak bir şeyin olması dahi başınızın ağrımasına neden olabilir. Böyle bir durumla karşılaşmanız halinde baş ağrınızı beş dakikada yok edebilecek bu iki doğal yöntemi siz de kullanabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Gençlik İksiri Gilaburu Meyvesi başlıklı makalemizde ağrı kesici, bayan hastalıkları ve c vitamini hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevgi

25 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım. Benim hakkımda daha detaylı bilgi için Ben Kimim sayfama bir göz atabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir