Bardaktan Dekoratif Saksılık Yapmak

Bardaktan Dekoratif Saksılık
Bardaktan Dekoratif Saksılık

Dekoratif eşyaları çoğumuz seviyoruzdur. Sizlere bugün ise herkesin seveceği türde harika bir dekor eşyası yapımı göstermek istedim. Gayet basit malzemelerin kullanılacağı bu dekorasyon ürünü, stres atmanızı gününüzü de güzel geçirmenizi sağlayacaktır. Hemen isterseniz dekoratif süsümüzün yani bardaktan saksının malzemelerini sıralayarak başlayalım. Malzemeler; bardak boyunu biraz aşacak kadar ağaç dalları, iplik, makas, bardak ve bant şeklinde olacaktır. Gördüğünüz üzere malzemelerimiz oldukça basittir ve her yerde bulabileceğiniz türde malzemeler olacaktır. İlk işlem olarak bardağın alt kısmını yani dip kısmını bantlıyoruz. Resim ikideki gibi bantları çapraz şekilde bardağa yapıştırıyoruz. Daha sonra hemen bir ip geçiriyoruz ve resim üçteki gibi işlemlerin devamını getiriyoruz.

Dekoratif süs saksılığımız için resim dörtteki gibi devam ederek, bardaktan ipi geçiriyoruz. İpimiz lastikli ip olabilir. Çünkü bardağın çevresine sıralayacağımız ağaç süslerini tutmalıdır. Resim altıda ağaç dallarını bardağa ne şekilde geçireceğimizi rahatlıkla görebilirsiniz. O şekilde baştanbaşa sıralayarak adeta bardağın etrafını çit örer gibi devam etmeliyiz. Resim yedide bardaktan dekoratif saksılık yapımının neredeyse yarısı tamamlanmış olacaktır.  Bardağın etrafını ağaç dallarla sıraladıktan sonra geldik onu süsleme aşamasına. Bu aşamada ise ilk resimde görünen türdeki iple bardağın etrafını sarmaya devam ediyoruz. Bardağın etrafını beş altı kez dolanınca resim dokuzdaki gibi bir düğüm atarak işlemleri devam ettireceğiz.

Bardaktan saksılık yapmak için devam ettiğimizde, resim ondaki gibi bardağın içine çiçekleri sıralıyoruz. Bu işlemleri devam ettirince yani bütün çiçekleri bardağa geçirince, ana resimdeki gibi saksımız açığa çıkmış olacaktır. Son derece kullanışlı gelecek olan süs bardak saksılığımızı dilerseniz turistik bazı yerlerde yaparak insanlara satabilirsiniz. Özellikle ev ekonomisini canlandırmak isteyecek bayanlar, bu son derece şık olan dekoratif bardaktan oluşmuş saksıyı farklı türde de yaparak çevresindeki kişilere satabilirler. Ya da hediyelik süs eşyası olarak da sunulabilecek olan bardaktan yapılma süs saksılık, kesinlikle sevdiklerinizin son derece hoşuna gidecek bir dekor eşyası olacaktır. Basit malzemelerden oluşan bu saksıyı çocuklarınızla beraber yapıp onların el becerilerinin gelişmesini de sağlayabilirsiniz. Herkese şimdiden bu kendin yap çalışmasında kolay gelsin diyorum sonraki çalışmalarımızda görüşmek üzere.

bardaktan saksılık
Bardaktan Dekoratif Saksı Kendin Yap
bardaktan saksılık resimli anlatım
bardaktan saksılık yapılışı
dekoratif bardak saksılık
bardak ve dallardan saksı yapımı
Dekoratif Saksılık Nasıl Yapılır
bardaktan çiçek saksılığı
bardaktan saksı yapım aşamaları
bardak çiçek saksılığı anlatımlı
Bardaktan Dekoratif Saksılık
Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı