Bardaklarınızı Renklendirin

renkli bardaklar
Bardaklarınızı renklendirin 1

Harika ve farklı dekorasyon modellerini artık evinizde de kendiniz yapabilirsiniz. Bu yazımızda sizlere mutfağınızın en fazla kullanılan bardaklarına farklı bir uygulama yaparak renk katmayı göstereceğiz. Özellikle pratik yapımı ile dikkatlerinizi çekecek olan bu dekorasyon fikrini birçok materyalde de uygulama şansınız bulunuyor. Renk katmak ve uyum yakalamak için uygun bir uygulama yöntemini hemen sizler ile paylaşıyoruz.

Bardaklarınızın Eski Görünümünden Sıkıldınız mı?

Renkli Bardak İçin Gerekli Malzemeler

renkli bardaklar
  • Düz dipli bardaklar
  • Farklı renklerde ojeler
  • Oje sabitleyici
  • Tek kullanımlık bir kap
  • Aseton
  • Kağıt bant
  • Kürdan

Renkli Bardak Yapım Aşamaları

1. Adım

Bardak boyama

Öncelikle dibi düz olan bardaklarımızın alt kısımlarına uygulayacağımız bu işlem için bardaklarımıza kağıt bant yardımı ile bir sınır çiziyoruz. Bu şekilde işlem sırasında farklı yerlerinde şekilsiz bir biçimde boyanması önlenmiş oluyor. Sağ resimdeki gibi 2- 3 cam kalınlığa gelene kadar bandınız ile bardağı çevreleyin.

2. Adım

renkli bardaklar hazırlamak

Plastik bir kaba ya da pet bardağa su doldurun. Üst kısmına yakın olsun ki işlem yaparken sorun yapamayın. Bu şekilde ebru işleme sanatında ki gibi bir işlem yapacağız. Her renk ojenizden bu suyun üzerine ortalayacak şekilde iç içe ojelerden damlatın. Güzel bir görüntü oldu değil mi?

3. Adım

eski bardağınızı renklendirin

Solda gördüğünüz resimdeki gibi 6- 7 damla ojenin damlatılması yeterli. Ancak oje kurumadan işlem yapmak amacı ile elinizi biraz hızlı tutmalısınız. Daha sonra bir kürdan yardımı ile şekilli bir girdap oluşturabilirsiniz. Bu tamamen sizin zevkinize bağlı

4. Adım

resimlerle bardak boyama

Bantlı bardağınızı ağız kısmından tutarak dibi boyalı yüzeye gelecek şekilde suya batırıp birkaç saniye bekleyiniz.

5. Adım

bardak boyama resimli anlatım

Daha sonra ojelerin hızlı kurumasını ve dayanıklı olmalarını sağlayacak olan kurutucu cilanızı sürünüz. Ve işe şekillenmeye başlayan bardaklarınız sağ resimde görünüyor.

6. Adım

bardak süsleme yöntemleri

Tüm bardaklarınıza bu işlemi uyguladıktan sonra kağıt bantları çıkartın.

7. Adım

Çeşitli bardak tasarımları

Ardından aseton yardımı ile çevresinde kalan oje kalıntılarını temizleyiniz.

8. Adım

Renkli bardak yapımı

İyice kurumaları için bardakları ters kapatarak kurumalarını bekleyiniz. En iyi sonucu almak için 1 saat kadar dokunmamanınız öneririz.

Evde bardak süsleme

İşte renkli ve şık görünümlü bardaklarınız kullanıma hazır hale geldi. Bu ürünleri bulaşık makinenizde yıkamamanızı öneriyoruz. Daha uzun süre kullanabilmek adına elinizde ovmadan yıkayınız.

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı