Bambu Örgü Örneği Yapımı

Bambu Örgü Örneği Yapımı
Bambu Örgü Örneği Yapımı

Bambunun Sıcaklığı

Bambu yapısı gereği bulunduğu ortama natürel bir hava kazandırmaktadır. Bambu örgü modeli de giysilere ayrı bir sıcaklık katmaktadır. Özellikle doğal örgü modelleri arasında oldukça sevilen bir model olan bambu örgü modelini yapmak zor değildir. Yapıldıkça daha da zevkli olan örgü modellerinden biri olan bambu modeli ile birbirinden şık kazaklar ve hatta yatak örtüleri yapılabilir. Bununla birlikte özellikle küçük yaşta örgü ören kız çocukları da bambu örgü ile el bezleri ya da banyo bezleri yaparak hoşça vakit geçirebilirler. Siz de yapılışı kolay bir model olan bambu örgüyü öğrenebilir ve yaratıcı modeller ortaya çıkararak, sevdiklerinize türlü giyecekler örmenin keyfini yaşayabilirsiniz.

Fazla yorucu ve uğraştırıcı olmayan örgü modelleri arasında yer alan ve özellikle bej rengi, devetüyü, sarı ve yeşil tonları ile kendini gösteren bambu örgü modelinde öncelikle ipliğin yönünü kendinize çeviriyor ve 1 ilmeği düz olarak örüyorsunuz. Yanında bulunan ilmeği de aynı şekilde düz olarak örüyorsunuz. Bu sayede ipliği önden arkaya doğru şişin üzerine atmış oluyorsunuz. Şişin üzerinde bulunan ipliği düz olarak örülen iki ilmeğin üzerinden geçiriyorsunuz. Tüm sırayı bu şekilde tamamlamış oluyorsunuz. Örgünün arka yüzünde ise, tüm ilmekleri ters örgü yapıyorsunuz.

Örgü örmek modelin kolaylık derecesine göre değişiklik gösterir. Bambu örgü modeli de kolaylık seviyesi ile örgü severleri yormaz ve ortaya şık örgü modelleri çıkarır. Bilindiği üzere örgü örmek özellikle 65 yaş ve üzeri kişilerde demans riskini azaltmaktadır. Doktorlar bile birçok yetişkin insana örgü örmelerini önermektedirler. Bir çeşit beyin egzersizi olan örgü örmek sayesinde Alzheimer riski de azalmaktadır. Boş zamanlarda yapılacak örgü çalışmaları birçok ruhsal rahatsızlığın giderilmesine yaramaktadır. Örgü örerken kişilerin ruh hali daha olumlu çalışmaktadır.

bambu örgü modeli yapılışı resimli anlatım
bambu örgü nasıl yapılır
bambu örgü modeli
bambu örgü tekniği
Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı