Balondan Yıl Başı Kardan Adamı Yapalım

Balondan Yıl Başı Kardan Adamı
Balondan Yıl Başı Kardan Adamı

Selam arkadaşlar; yaklaşan yılbaşı için sizlere çok farklı güzel bir yılbaşı balondan kardan adamı yapmak konusunda yardımcı olmak istedim. Kardan adamı farklı bir stilde oluşturup evde çocuklarımız için hem oyuncak hem de ev için güzel bir yılbaşı dekoru yapabiliriz. Balondan kardan adam yapılışı için dilerseniz hemen gerekecek malzemeleri bulmanız gereklidir. Balonla yapılacak kardan adamın malzemeleri aşağıda belirtilmiştir ve oldukça kolay bulunur malzemelerden oluşmaktadır. Çocukların hoşuna gidebilecek aynı zamanda yılbaşı gibi çok özel bir gecede süsünüz olacak bu eşsiz dekoru mutlaka yapmanızı öneririm. Malzemelerine bakınca ilginç diyebileceğiniz bir kardan adam yapımı için hemen kolları sıvayalım isterseniz.

Balondan Yıl Başı Kardan Adamı Malzemeleri

Kardan adam yapımı için gerekecek malzemelerimiz şu şekildedir. Balon, tutkal, ip, makas, kağıt yapıştırıcısı, küçük ağaç dalları (kardan adamın kolları için), kardan adam şapkası için kırmızı süs kağıdı, kardan adamın kravatı için kumaş parçası (resimdeki gibi olabilir), düğmeler, burnu için küçük resimdeki gibi havuç, gözler için yine düğmeler (siyah renkte resimdeki gibi) malzemeleri tedarik etmeliyiz.

Balondan YılBaşı Kardan Adamı Malzemeler

Balondan Yıl Başı Kardan Adamı Yapılışı

İlk işlem olarak balonları şişiriyoruz. Fakat dikkat edilmesi gereken nokta ise balonun alt kısmı daha şişkin olacaktır. Bunun nedeni ise alt kısmı, kardan adamın alt kısmını oluşturacak olmasıdır. Bu işlem sonrası hemen balonu iple sarmaya başlıyoruz. Resimden işlemi takip edebilirsiniz. Balonu iyice her yeri kaplanacak şekilde iple sardıktan sonra, resimdeki gibi tutkallıyoruz. Resimlerdeki gibi balonun her noktasına tutkal sürüp kurumasını bekliyoruz. Kuruyan balonu daha sonra makas yardımıyla patlatıyoruz. İçindeki balon parçacılarını alıp daha sonra kardan adamın şapkasını oluşturacağız. Resimlerdeki gibi küçük bir şapka yapacağız. Karton ve siyah süs kağıdını kullanıp resimlerdeki işlem adımlarını da takip ederek, kardan adamın şapkasını oluşturacağız. Şapkada yer alan süsü yani kırmızılı kurdele gibi olan süsü istediğiniz şekilde oluşturabilirsiniz. Daha sonra ise kardan adamın dış süslerini yapacağız. Küçük ağaç dallarla kardan adamın gövde kısmını süslüyoruz. Düğmeleri kullanıp kardan adamın ön kısmıyla gözlerini oluşturarak devam ediyoruz. Son olarak kardan adamın kravatını yani önündeki süsleri ve yüzünü de havucu takarak tamamlamış olacaksınız.

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı