Baloncuklu Kız Bebek Hırkası Örgü Modeli

baloncuklu kız bebek hırkası video
baloncuklu kız bebek hırkası video

Altı aylık bebekler ve bir buçuk yaşa kadar olan kız çocukları için oldukça güzel ve şirin bir örgü işi olan kız bebek hırkası baloncuklu örgü modeli bu yazıda sizlerle paylaşılacaktır.

Elli gram ağırlığında ve yüz yetmiş beş metre uzunluğunda olup yüzde otuz yün ve yüzde yetmiş akrilik malzeme ile yapılmış ipimizi hazırlıyoruz. Bir çift üç numara şiş ve bir adet tığ kullanıyoruz. 5 adet inci düğme gereklidir. Bir adet yün iğnesi ve bir adet makas kullanılacaktır. Ölçümler için ise metre gereklidir. Önce 50 adet ilmik atıyoruz. Arka yüzden ön yüze gelebilmek için bir sıra boyunca ters örüyoruz. 8 ilmek ters örüyoruz ve bu kısım ön patımızı oluşturur. Balonun kenarında ise 2 adet daha olması gerektiği için 2 ters ilmek örüyoruz. Daha sonra ise 1 ilmek düz örüp, 1 tanede doluyoruz. Bu işlemi 6 defa tekrarlıyoruz. 6. ilmekte sadece örüyoruz ancak dolamıyoruz. Toplamda 11 adet ilmiğimiz oluştu ve bu ilmikler bizim baloncuğumuzu oluşturacaktır. Araya 2 adet ters örüyoruz. Ara kısım için 6 adet düz örüyoruz. Yine 2 adet ters örüyoruz. Ardından ipimizi arkaya atıp, 2. baloncuk için 1 düz ilmik ve 1 dolama işlemini 5 kez yapıp ardından 1 kere örüyoruz.

Sonrasında ise 2 adet ters ve ara için 6 adet düz örüyoruz. İpimizi öne alıp 2 tane ters örüyoruz. Ön pat için dönüşümlü olarak ters ve düz örgü yapıyoruz. Ön yüzlerde yönümüzü hep değiştiriyoruz. Baloncuklar bitene kadar 8 sıra öreceğiz. 2 tane ise kenar ilmeğinin tersini örüyoruz. Düz olarak ise 11 adet ilmek örüyoruz ve tekrar 2 tane ters örüyoruz. İpi arkaya atıp 6 tane düz örüyoruz. Tekrar aradaki 2 tersi örüp 11 adet baloncuklu bölümü örüyoruz. En son 2 ters ilmiği örüp arkaya dönüyoruz. Tersleri ters ve düzleri düz örüyoruz ve ön pattaki 8 ters ilmiği tamamlıyoruz. Tekrar ön yüz için 8 ters ve 2 kenar ilmiği olan düz örüp, sonra 11 adet düz ve 2 ters olarak sırayı tamamlıyoruz. Ardından 6 düzü örüp, 2 ters örüyoruz. Kız bebek hırkası baloncuk modeli böylece yavaş yavaş oluşuyor.

11 tane düz ve 2 ters örmenin arından 6 tane düz ve 2 tane ters. Yine 11 ters örüyoruz. Tersleri ters düzleri düz olarak arka sıra devam edilir. 8 defa düz örüp arka patımızın yönüne dikkat ediyoruz. 1 örüp bir adet salarak son düz ilmek örülerek ipi düze alıp, 2 düz ilmek örülür. Bir örüp, bir dolayarak en son bir düz ilmek örülür. İpimizi arkaya alıp, 2 ters örüp sonra ise arkaya alıp 1 düz ve 1 tane şişten düşürme yapıyoruz en son ise düz örüyoruz.  Bir örüp, bir dolayıp sonuncuyu örüyoruz. Daha sonra diğer kısımda bir örüp bir saldık ve 2 ters ilmek örüyoruz. Baloncuklu kız bebek hırkası yapımı bu şekilde ortaya çıkıyor. Sevdiklerinize mutlulukla giydirin.

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı