Balo Gecesine Özel Şıklık İpuçları

Özel gecelerden olan balolar, her genç bayan için gerçek anlamda önemlidir. Böylesine önemli bir gecede şıklığı ve zarafetini ortaya sermek ise her hanımın en doğal hakkıdır. Saç stilinden giydiği balo kıyafetine kadar, o özel gecede bayanlar mutlaka her şeyine özen göstermesini sever.

Makyajın iyi olması konusunda da hanımlar mutlaka strese girmekte haklıdırlar. Kısaca çoğu bayan bu tatlı telaşları mutlaka yaşar. O özel gecenin kırmızı halısında adeta ünlü bir manken gibi görünmek ve yürümek her genç kızın adeta içinden gelen şeydir.

Sizlere bu yazımda işte böylesine özel bir gecenin ipuçları hakkında güzel bilgiler vermek isterim.  Vücut tipinizi bilmelisiniz ve seçimleri yanlışlıklara düşmemek için ona göre belirlemelisiniz. Balo için elbise satın almadan vücut ölçülerinizi bilmenizde fayda olacaktır.

Vücudunuzda özellikle vurgulamak istediğiniz bölgeleriniz vardır. Sizde bunun için mutlaka yazımızı sonuna kadar okuyarak tüyolara dikkat ediniz. Elbiselerle oynayarak beğendiğiniz elbiselerde takıldığınız detaylar varsa mutlaka terzinizle bu durumu konuşunuz.

Çünkü terzinizden bu tür kafanıza takılan detaylarda yardım alınca ortaya daha hoş bir sanat eseri dahi çıkartmanız söz konusu olacaktır. Son olarak vücudunuza uygun elbisenizi keşfettikten sonra elbiseye ve kombininize uygun olan aksesuarlarla son rötuşları da yapabilirsiniz.

Takılacak takıların elbiseyle uyumu da son derece önemli olacaktır. Unutulmaması gerekenler arasında ayakkabı topuk yüksekliği olacaktır. Ayakkabılar gece boyu ayakta olacağı için rahatlığı daha çok düşünmekte fayda vardır. Yine son olarak makyajınız elbisenizi iyi tamamlamalıdır. Bütün bu detaylara dikkat ettiğinizde gecenin en şık hanımı kesinlikle siz olacaksınız.

balo-gecesine-ozel-siklik-ipuclari

Bir önceki yazımız olan Yüksek Topuklu Ayakkabıyı Rahat Kullanma başlıklı makalemizde ayak tabanı köprüsü, topuklu ayakkabıları giymesi ve yüksek topuklu ayakkabı hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevgi

25 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım. Benim hakkımda daha detaylı bilgi için Ben Kimim sayfama bir göz atabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir