Balıksırtı Örgü Modeli Yapımı

Balıksırtı Örgü Modelleri
Balıksırtı Örgü Modelleri

Örgü örmenin kişileri yaratıcılık anlamında geliştirdiği bir gerçektir. Örgü modelleri arasında zorluk derecesi biraz zor olsa da yine de asil görünümü ile balıksırtı örgü modeli en şık modeller arasında yerini korumaktadır. Özellikle kayak kazağı ve kaban tarzı kazaklar için uygundur. İpliği çok sıkmamanızda fayda vardır. Düz örgü tarafında öncelikle kenar ilmeği örmeden alıyorsunuz. Sonraki 2 ilmeği ise, kesermiş gibi birlikte alıyorsunuz. Ancak tam bir düz örgü gibi yapmıyorsunuz. Şişinizi 2 ilmeğin arka yüzündeki ipliklere geçiriyor ve örermiş gibi ilmeği çıkarıyorsunuz. Şişinizi çıkarmadan bu 2 ilmekten sağ tarafta kalanı şişten düşürüyor, diğerini de sol elinizde tuttuğunuz şişin üzerine bırakıyorsunuz.

Yapılışı biraz zor olsa da örgü modelleri arasında asil bir duruşu olan balıksırtı örgü modelinde bu defa kalan ilmekle sonraki ilmeği birlikte alıyorsunuz. Elbette yeniden düz örgü kısmında olmanıza rağmen ilmeğin önündeki ipliklere değil de arka kısmındaki ipliklere doğru şişinizi geçiriyorsunuz. Örüyormuş gibi ilmeği çekiyor ancak şişinizi çıkarmadan ilk ilmeği düşürerek diğerini sol elinize tuttuğunuz şişte bırakıyorsunuz. Modelde düz örgü tarafına aynen bu şekilde devam edebilirsiniz.

Sevilen model balıksırtı örgü yapımında ters örgü tarafı uygulamasında ise, kenar ilmeği örmeden alıyorsunuz. 2 ilmeği ters örgü uyguluyor gibi alıyor ve ilmeği çekiyorsunuz. Ancak diğer yüzde yaptığınız gibi bu ilmekler içinden yalnızca sağ taraftakini şişinizden düşürüyorsunuz. Yani örüyorsunuz. Diğerini de sol elinizde tuttuğunuz şişte bırakıyorsunuz. Kalan ilmeği ise, yeniden bir sonraki ilmekle birlikte aynı ters örgü stili gibi alıyor ve birini örüp düşürüyorsunuz. Diğerini ise, şişte sonraki ilmekle beraber örmek üzere tutuyorsunuz. Ters örgü tarafına yine bu şekilde devam ediyor ve örgü modelleri içinde sevilen bir modeli gerçekleştiriyorsunuz.

Balıksırtı Örgü
Balıksırtı Örgü Modeli
Balıksırtı Örgü Modeli Yapımı
Balıksırtı Örgü Yapımı
Balıksırtı Örgü Yöntemi
Balıksırtı Örgü Nasıl Yapılır
Balıksırtı Örgü Nasıl Örülür
Balıksırtı Örgü Resimli Anlatım
Balıksırtı Örgü videolu anlatım
Balıksırtı Örgü için malzemeler
Balıksırtı Örgü Örme
Balıksırtı Örgü Modeli Resimli
Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı