Bal Peteği Örgü Nasıl Yapılır

Bal Peteği Örgü Yapılışı
Bal Peteği Örgü Yapılışı

Arıların Konduğu Model

Örgü modeli çıkarmanın sonu olmadığını hepimiz biliyoruz. Dünyanın hemen her bölgesinde örgü örülmekte ve bayanlar bu örgü modelleri üzerinde kendilerini geliştirmektedirler. Oldukça çeşitli ve zevkli örgü modelleri arasında en beğenilenlerden biri de bal peteği örgü modelidir. Bu model de hemen her renk üzerinde desenini oldukça güzel bir şekilde gösterebilmektedir. Özellikle lila, hardal sarısı ve mint yeşili gibi renkler de oldukça şık ve sıcak durmaktadır.

Birkaç pratikten sonra kolayca yapılabilen bal peteği örgü modelinde öncelikle kenar ilmek sonrası 2 ilmek sağ şiş yardımı ile sağa doğru çaprazlanıyor. Örgü modelleri arasında ayrı bir yere sahip olan bal peteği modelinde daha sonra çaprazlanan ilmekleri sol şişe alıyor ve düz örüyorsunuz. Yandaki 2 ilmeği bu defa sol şişin yardımı ile sağa doğru çaprazlıyorsunuz. Sol şişe alıp düz örüyorsunuz. Modelin arka sıralarını da ters örgü ile örüyorsunuz. İkinci ve sonraki sıralarda ilk sırada sağa doğru çaprazlanan ilmekler sola, sola doğru çaprazlanan ilmekler ise, sağa çaprazlanarak örülür ve petekler oluşturulmuş olur. Bal peteği örgü ile çantalar da örülebilmektedir.

Yapılan araştırma ve gözlemlere göre örgü modelleri örmenin konsantrasyonu arttırdığı da belirtilmektedir. Aşırı enerjiyi sabitleyen örgü modelleri arasında bal peteği örgü hem yapılışı açısından hem de ortaya çıkardığı ürünler açısından oldukça sevilen bir modeldir. Özellikle genç yaşta hiperaktivite belirtileri gösteren kişiler arasında yapılan deneylerde de örgü örmenin bu kişiler üzerindeki olumlu etkileri konuşulmaktadır. Bu yüzden örgü örmek basit bir hobi olmaktan çıkıp, bir uğraş olarak değer kazanmaktadır. Hem malzemelerinin kolay temini, hem her kapasitedeki insana göre bir örgü modelinin bulunması, bu uğraşın çok daha geniş kitlelere yayılmasını da sağlamaktadır.

Bal Peteği Örgü
Bal Peteği Örgü Nasıl Yapılır
Bal Peteği
bal peteği örgü modeli
bal peteği örgü yöntemi
bal peteği modeli
bal peteği örgü resimli anlatım
Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı