Bal Peteği Örgü Modeli Video Anlatım

bal peteği örgü modeli video
bal peteği örgü modeli video

Merhaba bugün sizlerle hem yapılışı istenen hem de severek yaptığım ve de kullandığım bal peteği örgü modelinin yapılışını anlatacağım. Bu model hem kalın hem de ince ipte oldukça güzel duruyor. Hırkalar, yelekler ve süveterler için bu model çok şık duracağı için size öneriyoruz. Bal peteği örgü modeli için iki ilmek ve katlarını kullanıyoruz. Ben başlarken 20 ilmek olarak ayarladım kenar ilmekleri ile birlikte bu sayı ideal olacaktır. Siz daha geniş isterseniz bu sayıyı elbette arttırabilirsiniz. Evet şimdi örneğe geçiyoruz.

Bu Bal peteği örgü videosu sayesinde gördüğünüz gibi modelde tek bir püf noktası mevcut bu da baştaki hazırlık sıralarını sadece bir kez kullanıp gerisinde modeli direk uyguluyor olmamız. Önemli olan ise hazırlık sırasına ön taraftan başlıyor olmamız. Kenar ilmeğini aldıktan sonra bir tane düz örüyoruz, bir doluyoruz ve bir de örmeden alıyoruz. Doladıklarımızı düşürmeden sıra bitene kadar böyle yapıyoruz. Hazırlık sıramız bitti şimdi modele geçiyoruz. Model arkadan başlıyor. Önceki sırada bir düz örmeden bıraktığımız bir de doladığımız ilmek vardı bu iki ilmeği birden alıp bir düz örüp şişle bir dolama yapıyoruz. Daha sonra bir tane ilmeği örmeden alıyoruz.  Bu işlemi de sıra bitene kadar yapıyoruz. Sıra sonunda kenar ilmeğimizi örüyoruz.

Şimdi yeni sırada kenar ilmeğini aldıktan sonra ilk ilmeği düz örüyoruz sonraki ilmeği de örmeden alıyoruz. Sonra iki tane düz örüyoruz, doladığımız ipi örmeden alıyoruz.  Daha sonra 3.sıraya yani arka tarafa geçtikten sonra kenar ilmeğini alıyoruz. Bir tane doluyoruz ve ilmeği örmeden alıyoruz. Sonraki iki ilmeği düz örüyoruz.  Bu şekilde de sıra sonuna kadar devam ediyoruz. Bal peteği örgü modeli ilk başta biraz karışık gelen bir modeldir ancak düzenli gidildiğinde çok güzel duruyor. Son sıramızda kenar ilmeğimizi alıyoruz sonra iki tane düz örüyoruz. Önceki sırada dolamış olduğumuz ilmeği sağ şişe alıyoruz. Bitirdikten sonra birinci sıraya dönüyoruz. Bal peteği örgü modelleri bu şekildedir. Umarım beğenirsiniz.

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı