Bal Peteği Çeyizlik Gelin Bot Patik Modeli Yapımı

Bal Peteği Çeyizlik Gelin Bot Patik Modeli
Bal Peteği Çeyizlik Gelin Bot Patik Modeli

Çok kolay bir yapılışı olan ve çok çabuk ilerleyen yeni bot patik modeli paylaşıyoruz. Bu patik üzerinde bal peteği ismi verilen bir desen uygulaması gerçekleştirilmiştir. O yüzden ismine bal peteği bot patik modeli verilmiştir. Çeyizlik gelinlik bot patiği olarak örebilirsiniz. Gayet şık duran renkli desenleri olan bir örgü patik modelidir.

Yeni bot patik örneği için iki ayrı patik ipi kullanılmıştır. Desenleri için ebruli bir patik ipi tercih edilirken, zemin kısmı için de beyaz renk tercih edilmiştir. Tığla örülen bir bot patik olduğu için de 2 numara 1,75 tığ kullanılmıştır. Anlatımında çeyizlik bal peteği bot patik örneği 37-38 numara ayak için örülmüştür. Tasarım olarak ters kalpler bot patik modeline desenleri haricinde oldukça benzemektedir.

Tığ İşi Bal Peteği Bot Patik Modeli Nasıl Örülür?

Bu bal peteği örneği 3 ve katları şeklinde kurulmaktadır. Tığ işi bal peteği bot patik modeli yapımına parmak ucundan başlanmaktadır. Eğer daha büyük ya da daha küçük ayak örmek istiyorsanız beyazla örülen tırabzan sayılarında artırma ya da eksiltme yapılmalıdır. Toplamda 48 tırabzana erişilene kadar ikili tırabzanlarda artırma yapılmıştır. Sonra bal peteği deseni çalışması için örgüye ebruli ip de dahil edilmiştir.

Bal Peteği Çeyizlik Gelin Bot Patik Örneği
Bal Peteği Çeyizlik Gelin Bot Patik Örneği

Bal peteği deseni için ilk önce 3 zincir çekilmiştir. Sonra 1 zincir daha çekilip hemen dibine batılmıştır. Ardından ikili tırabzan yapılıp bu 4 zincirle birlikte toplaması yapılmıştır. Böylelikle ilk peteği deseni oluşturulmuştur. İkincisi için iki tırabzan tepesi atlanıp üçüncüsüne batılarak bu zincirle değil örneğe ikili tırabzanla başlanmıştır. Modelin gerisini aşağıdaki videosunu izleyerek yapabilirsiniz.

Kaynak: https://youtu.be/u5M7h2gl4rE (Gülümseten Marifetler)

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı