Ana Sayfa Örgü Videoları Baklava Örgü Örneği Yapımı

Baklava Örgü Örneği Yapımı

örgü örnekleri
örgü örnekleri

En Tatlı Örgü Modeli

Kazakların, süveterlerin ve hatta battaniyelerin örülmesinde en çok kullanılan ve bu tür giysi ve örtülere çok yakışan baklava örgü modeli yıllardır değişmeyen modellerden biridir. Her kesimden bay ve bayana oldukça yakışan örgü modelleri arasında yer alan baklava örgü modeli zorluk derecesi orta modellerden biridir. Bir kere yapıldı mı mutlaka devam gelen örgü modellerdendir ve özellikle sonbahar kış aylarında giyilen giysilerin örgüsü için kullanılmaktadır.

Örgü örmek aynı zamanda stres ve endişeyi azaltmaktadır. Örgü modelleri üzerinde çalışmalar yapmak kişileri kaygı duygusundan uzaklaştırır ve yaratıcılığı körüklemektedir. Güzel bir kazak için uygun olan baklava örgü yapımında öncelikle ilmeği ters örgü yapıyorsunuz. İlmeği düz örgü yaparak ilk sırayı bu şekilde bitiriyorsunuz. Örgünün ters tarafında bulunan 6 ilmeği ters örgü yapıyorsunuz ve ilmekleri düz olarak örüyorsunuz. Diğer 8 ilmek de ters olarak örülüyor. 6 ters ilmeğin 3 ilmeğini sağ tarafa çaprazlıyorsunuz. 3 ilmeği sağa doğru kaydırırken 1 ilmeği de iç tarafa alıyorsunuz. Diğer 3 ilmeği de sol tarafa çaprazlıyorsunuz. Ara ilmekler bu şekilde 8 ilmek olana kadar baklava açıyorsunuz. Sonra tersi bir işlemle ilmekleri içe doğru kaydırarak üstte 3 er ilmek yan yana gelene kadar kapatıyorsunuz. En tepede yeniden 6 ilmek ters örgü yapıyorsunuz.

Yurtdışında da oldukça popüler bir uğraş olan örgü örmek için örgü kulüpleri açılmaktadır. Bu kulüplerde herkes model paylaşmakta değişik örgü modelleri yapılmaktadır. Bu modellerden hemen her yaştan çocuk ve yetişkine yakışan baklava örgü modeli de sezon renklerine göre çeşitlilik ve zenginlik göstermektedir. Örgü örmek sayesinde birçok kadın günlük ve özel hayatında çok daha enerjik ve sosyal olmaktadır. Komşuluk ilişkileri de örgü sayesinde güçlenmektedir.

Baklava Örgü Örneği Baklava Örgü

Baklava Örgü Örneği Yapımı baklava örgü yapımı

baklava örgü modeli baklava örgü nasıl yapılır

baklava örgü yapılışı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here