Baklava Örgü Örneği Yapımı

En Tatlı Örgü Modeli

Kazakların, süveterlerin ve hatta battaniyelerin örülmesinde en çok kullanılan ve bu tür giysi ve örtülere çok yakışan baklava örgü modeli yıllardır değişmeyen modellerden biridir. Her kesimden bay ve bayana oldukça yakışan örgü modelleri arasında yer alan baklava örgü modeli zorluk derecesi orta modellerden biridir. Bir kere yapıldı mı mutlaka devam gelen örgü modellerdendir ve özellikle sonbahar kış aylarında giyilen giysilerin örgüsü için kullanılmaktadır.

Örgü örmek aynı zamanda stres ve endişeyi azaltmaktadır. Örgü modelleri üzerinde çalışmalar yapmak kişileri kaygı duygusundan uzaklaştırır ve yaratıcılığı körüklemektedir. Güzel bir kazak için uygun olan baklava örgü yapımında öncelikle ilmeği ters örgü yapıyorsunuz. İlmeği düz örgü yaparak ilk sırayı bu şekilde bitiriyorsunuz. Örgünün ters tarafında bulunan 6 ilmeği ters örgü yapıyorsunuz ve ilmekleri düz olarak örüyorsunuz. Diğer 8 ilmek de ters olarak örülüyor. 6 ters ilmeğin 3 ilmeğini sağ tarafa çaprazlıyorsunuz. 3 ilmeği sağa doğru kaydırırken 1 ilmeği de iç tarafa alıyorsunuz. Diğer 3 ilmeği de sol tarafa çaprazlıyorsunuz. Ara ilmekler bu şekilde 8 ilmek olana kadar baklava açıyorsunuz. Sonra tersi bir işlemle ilmekleri içe doğru kaydırarak üstte 3 er ilmek yan yana gelene kadar kapatıyorsunuz. En tepede yeniden 6 ilmek ters örgü yapıyorsunuz.

Yurtdışında da oldukça popüler bir uğraş olan örgü örmek için örgü kulüpleri açılmaktadır. Bu kulüplerde herkes model paylaşmakta değişik örgü modelleri yapılmaktadır. Bu modellerden hemen her yaştan çocuk ve yetişkine yakışan baklava örgü modeli de sezon renklerine göre çeşitlilik ve zenginlik göstermektedir. Örgü örmek sayesinde birçok kadın günlük ve özel hayatında çok daha enerjik ve sosyal olmaktadır. Komşuluk ilişkileri de örgü sayesinde güçlenmektedir.

Baklava Örgü Örneği Baklava Örgü

Baklava Örgü Örneği Yapımı baklava örgü yapımı

baklava örgü modeli baklava örgü nasıl yapılır

baklava örgü yapılışı

Bir önceki yazımız olan 2 + 2 Lastik Örgü Nasıl Yapılır başlıklı makalemizde 2 + 2 Lastik Örgü, Örgü modelleri ve örgü modelleri 2016 hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevgi

25 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım. Benim hakkımda daha detaylı bilgi için Ben Kimim sayfama bir göz atabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir