Bahçelerimiz İçin Uğur Böceği Yapalım

bahçeniz için uğur böceği yapımı
bahçeniz için uğur böceği yapımı

Bahçeleri olanlar artık değerini çok iyi biliyor. Betonlaşan dünyada, doğaya ve toprağa olan özlemimizi tatmin eden alanlar olan bahçeler, bu neden ile en güzel şekilde değerlendirilmeye çalışılıyor. Kendin yap ve geri dönüşüm projeleri de bahçeler için harika uygulama seçenekleri ile dolu. Bunlar içinde sizlere farklı ve görselliği güzel bir proje de sunmak istedik. Bu yazımızda uğur böceği yapımı ile karşınızdayız. İnanılmaz hoş ve sevimli olan uğur böceklerini sizler de bu basit uygulamalar ile yapabilir, eşsiz sonuçları hızlı bir şekilde alabilirsiniz. İşlem için yuvarlak kalıp için plastikler, poşet, çimento ve çimento malzemeleri, süsleme için de çini taşları veya taş ile boyaları kullanabilirsiniz.

İşlem aşamalarına gelin birlikte göz atalım.

uğur böceği süsü bahçe için

Uygun şekilde çimento harcınızı karın. Uygun kıvama geldiğinde yuvarlak kalıp tabaklarınıza birer poşet geçirin ve içlerine harcınızı dökün. Arda su dökerek, 1 gün kadar tamamen kurulamalarını ve sertleşmelerini bekleyin.

bahçeniz için uğur böceği aksesuarı

İşlem sonunda yukarıda ki resimde ki gibi mantar kafasını andıran şekil almış betonları elde edeceksiniz. Şimdi oluşan bu şekilsizliği düzenlemek için, yeniden çimento ile üzerinde düzlemeler yapacağız.

bahçeniz için uğur böceği

Bu şekilde uğur böceği yapımı aşamaları ilerlemeye başlayacak. Şekilsel olarak artık süsleme aşamasına geçeceğiz.

uğur böceği bahçe süsü resimli anlatım

Çimentonuz ıslakken, üzerine bir taslak çizebilirsiniz. Bu şekilde en üst aşamansa geçebilirsiniz.

bahçe süsü uğur böceği yapımı

Yukarıda ki resimde de görüldüğü gibi fayans parçalarını keserek, uygun bir şekilde parçalara ayırın. Bunları daha sonra, derz dolgu kullanarak işlemi neticelendireceğiz.

uğur böceği bahçe süsü yapımı

İşlemleri oldukça zevkli ve kolay olan uğur böceği yapımı sizlerinde zevkle yapacağı, inanılmaz bir görsel oluşturabilirsiniz. Eşsiz ve inanılmaz bir şekilde sizler ile buluşan bu projeyi sizler de hemen yapabilir, balkon, teras ve bahçeleriniz de başarılı bir şekilde kullanabilirsiniz.

bahçeniz için uğur böceği yapımı

Dolgu ile içlerini doldurduktan sonra, çok daha şık bir görüntü elde edeceksiniz. Bu şekilde bahçeleriniz için de harika ve farklı bir çalışma yapmış olacaksınız. Ayrıca düşük maliyetler ile bu inanılmaz ve özel sonuçları anında sizler de alacaksınız. Eşsiz ve harika bahçeler için hemen malzemelerinizi toplayarak, sizler de bu yaz için bahçelerinize dayanıklı bir ürün yapabilirsiniz.

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı