Baharlık Pelüş Yelek Modeli

Baharlık Pelüş Yelek Modeli
Baharlık Pelüş Yelek Modeli

Biri tüylü biri normal iki farklı iple örülen pelüş yelek modeli anlatımıdır. Oldukça tatlı bir görünümü vardır. Düğmesiz bağcıklı olarak tasarlanmıştır. Yapımında ağırlıklı olarak pelüş ip kullanılmıştır. Yapımı ve örmesi zevklidir. Yapılışı kolaydır.

İki farklı iplen örüldüğünden bahsetmiştik. Tüylü olanın markası Kartopu. Modeli ise Baby Moon. Diğer ip ise La Mia Pastel Cotton’dur. İki ipi de Hobium sitesinden satın alabilirsiniz.

Bu iplerin yanında 4,5 mm ve 5,5 mm tığlar kullanılmıştır. 4,5 mm ile pelüş yeleğin lastiği, 5,5 mm tığ ile de geri kalanı örülmüştür. Bağcık ucuna da ise 2 tanede boncuk ilave edilmiştir.

Pelüş Yelek Modeli
Pelüş Yelek Modeli

Tığla Baharlık Pelüş Yelek Modeli Nasıl Örülür?

Yeleğin anlatımı çocuk boy için yapılmıştır ama istenirse yetişkinlere de uyarlanabilir.

Parçalı örülen bir yelek modelidir. Ön bedenler ve arka olmak üzere 3 ayrı parça örülüp sonradan birleştirilmesi yapılmıştır. Lastik, ön ve arka beden çevresi ile yaka kısmına uygulanmıştır.

Ön bedenler için 21, arka için de 50 zincir çekilerek baharlık çocuk yeleğin yapımına başlanmıştır. Zincirler çekildikten sonra pelüş ipe geçilerek dik tırabzanlarla örgüye devam edilmiştir. Bu tırabzanlarla ön ve arka bedenler kol ve yaka kesimleri ile birlikte örülmüşlerdir.

Baharlık Pelüş Yelek
Baharlık Pelüş Yelek

Bütün bedenlerin örülmesi bitirildikten sonra dikim aşamasına geçilmiştir.

Dikimden sonra da diğer iple kenarlarının lastiği çalışılmıştır. En son yaka kısmında yer alacak olan bağcıkla pelüş yelek tamamlanmıştır.

Kaynak: https://youtu.be/rYKYsz0sbOs (Örgücü Şirin)

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı