Ana sayfa Örgü Örgü Videoları Bahar Dalı Örgü Modeli Yapılışı

Bahar Dalı Örgü Modeli Yapılışı

151
0
PAYLAŞ
Bahar Dalı Örgü Modeli
Bahar Dalı Örgü Modeli

Selamlar, sizlere örgü örnekleri arasında popüler olan bahar dalı örgü modelinin yapılışı hakkında bilgiler vermek istiyorum. Oldukça zarif bir örgü türü olan bahar dalı örgüsü, örme stili olarak iki ters ve bir düz şeklinde ilerleyen bir örgüdür. Bu örgüyü yaparken aslında dikkat etmemiz gereken ana nokta iki ters bir düz iki ters ve bir düz olarak gittiğini unutmamaktır. Öncelikle bir düz ve iki ters olarak devam edip tekrar bir düz örgü yapıp üçüncü sırada 1,2 ve 3; dördüncü sıraya gelince arka kısmı için ilmeği çekip diğer kısmına hemen geçmeliyiz. Devamında ise ikinci işimize geçip ikisini birlikte tekrar alarak iki tane tersimizi örmeye devam edelim.

Tekrar bir düz iki ters ve şimdi devamında 12344 içine sokarak ilmeğimizi çekerek işlemlere devam ediyoruz. Bu şekilde sanırım ezberinize de almış olacaksınız. Tekrar bir düz bir de iki ters olarak yapmaya devam ediyoruz. Devam ettiğimizde 123 dördüncüye eriştiğinizde tekrardan baştaki gibi ilerliyoruz. Arka kısımda ise düzleri düz şekilde tersleri ise ters şekilde örmeye devam ediyoruz. Bu şekilde örüp ilerlediğimizde dikloron kısmına gelmiş olacaksınız.  Dikloron kısmına gelince, orada dördüncü kısımda tekrar ilk işlemleri uygulayarak ilerliyoruz. Devamında ise çift alarak iki tane ters şekilde ve bir tane düz şekilde ilerleyeceğiz.

Devamında ilk aldığımız ilmeği uzatarak, tekrar ikisini bir ters bir de iki tane düz şekilde örmeye devam ederek bahar dalı örgü modelini tamamlamış olacağız. İlgi gören bu örgü türünü bütün hanımlara öneriyorum. Son derece kolay yapılan bu örnekte yine takılmadan ilerlemek isteyen hanımlar için, video anlatımlı linki de alt kısımda sizlere sunmuş bulunmaktayım. Örgüyü devam ettirirken bir yandan örmeye devam ettiğimiz için atlanan kısımlar olabilir. Bu kısımların atlanmamış halini ise video anlatımı durdur devam et yöntemini uygulayarak, sorunsuzca örgünüzü tamamlayabilirsiniz. Genç kızlarımızın da dikkatini çekecek olan bu harika örgü, orta kalınlıkta bir yünle örüldüğünde daha verimli bir örgü elde edilmiş olacaktır. Aynı zamanda şiş olarak 3,5 numara bir şiş tam anlamıyla işinizi görecektir diyebilirim.

Video link :

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here