Bahar DaIı Örgü Modeli Video Anlatım

Orta kalınlıkta bir yün ve 3,5 kalınlığındaki şiş ile yapılabilecek olan bir modeldir.  Lastik kullanılmayan bir örgü modelidir. Çok güzel kışlık şalvar, bebek battaniyesi, atkı, bere gibi eşyaları bahar dalı örgü modeli ile yapabilirsiniz. Pek çok modele eşlik edebilecek olan ve tek başına da oldukça estetik duran bir model olduğunu söyleyebiliriz.

Bahar dalı örgü modeli yapılışı aslında çok zor olmayan bir örgü modelidir. Düzenli bir biçimde yapılınca hızlı ve güzel sonuçlar alabilirsiniz. Başlangıçta bir düz ve iki ters olacak şekilde bir sıra ayarlayıp uçlara da ikişer ilmek atılabilir. Ön sıramızda bir düz olan örgünün altındaki dördüncü delikten şiş geçirilip uzatılıp takılarak ikisi birden örülür. Daha sonra ise iki ters bir düz ve iki ters olacak şekilde örülür. Toplamda ön sırada bu işlem üçer kez yapılır. Bu işlemden sonra ters sıraya geçilir. Burada da ters ilmek ters ve düz ilmek düz olarak örülmeye sıra sonuna kadar devam edilir.  Ters sırada bir ters iki düz olarak ilerlenmektedir. Toplamda anlatılan bu işlemleri üç kere yapıyoruz. Daha sonra bir sıra gidip gelerek bu esnada düzü düz tersi ters örüyoruz. Daha sonra örneğimizi tekrar koyuyoruz ancak bu defa karşı yöne olacak şekilde yapılacak. Bu defa önce 3 ilmeği örüyoruz diğer ilmeği ise bırakıyoruz. Soldaki şişle en son banılan ilmeğe yine banılarak dolanıp çekilir. İki ters bir düz örülüp oluşan sırada dördüncü ilmeğe şişimizi banarız ve dolayıp çekeriz ve düzü düz tersi ters örüyoruz.

bahar dalı örgü modeli şişle

bahar dalı örgü modeli şişle

Oldukça kolay bir örnek olup uygulanmasında da fazla zaman almayan ve bittiğinde harika bir model olan bahar dalı örgü örneği ile karşılaşıyoruz. Hem çocuklarda ve bebeklerde hem de yetişkinler için pek çok alternatifte kullanılmaya müsait bir örgü şekli olmasıyla oldukça kullanışlıdır. Bahar dalı örgüsünü sizde deneyerek örgüleriniz bir yenilik katıp şık aksesuarlar yapabilirsiniz. Özellikle kış aylarında kullanılacak giyeceklere oldukça uygun bir modeli inceledik.

Bir önceki yazımız olan İşkembe Örgü Modeli – Şiş İşi ile Örgü Yapımı başlıklı makalemizde İşkembe örgü modeli, İşkembe örgü modeli nasıl yapılır ve işkembe örgü modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevgi

25 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım. Benim hakkımda daha detaylı bilgi için Ben Kimim sayfama bir göz atabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir