Bağlı Kalpler Örgü Modeli ile Bebek Hırkası Yapımı

Bağlı kalpler örgü modeli bebek hırkası
Bağlı kalpler örgü modeli bebek hırkası

Güzel ve yeni örgü videolarını paylaşmaya devam ediyorum. Bu sefer bir bebek hırkası yapımını sizlere sunuyor olacağım. Bağlı kalpler örgü modeli olarak adlandırılan bebek hırkası yapımının anlatımını bize sunduğu için Pratikyazar.com’a teşekkür ediyorum. Gerçekten güzel bir bebek hırkası örgü örneğini bizlerin beğenisine sunmuş. Tabi modelin ana tasarımcısı Naciye Göktürk’e de teşekkür etmeyi unutmayalım.

Hem erkek hem de kız bebekler için uygun olan bu bebek hırkası yapımında Nako Elit Baby örgü ipi, 4 numara şiş ve misinalı şiş kullanılmıştır. Yelek için toplamda 3 adet yumak harcanmıştır. Bebek hırkası haricinde bebek patiği ve bebek beresi de yapılarak tam bir bebek örgü takımı ortaya çıkartılmıştır. Lakin bu videoda sadece bağlı kalpler bebek hırkasının yapımı anlatılmıştır.

Bağlı kalpler bebek hırkasına 74 ilmek atarak başlanmıştır. Sonrasında önde ve arkada düz örerek 3 sıra haroşa örülmüştür. Hırkanın yapımına yaka kısmından başlanmıştır ve daha sonra diğer kısımları örülmüştür. Hırka videoda anlatıldığı şekilde yapıldığında genişliği yaklaşık 31 cm. boyu ise 37 cm. olacaktır. Bu boyutlar da iki yaş ile 4 yaş arası bebekler için oldukça uygundur. Sizler daha farklı yaş grupları için ilmek sayılarında artırma ya da azaltma yapabilirsiniz.

Örgü bebek hırkasının detaylı anlatımına aşağıdaki yapılış videosundan ulaşabilirsiniz. Yapacaklara şimdiden kolay gelsin diyorum.

Bebek Hırkası Bağlı Kalpler Örgü Modeli Videosu:

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı