Örgü Modelleri

Bağcıklı Bebek Örgü Patik Modeli

bağcıklı bebek örgüsü
bağcıklı bebek örgüsü

Selamlar örgü seven hanımlar; sizlerle bugün bağcıklı örgü patik modellerinin yapımı hakkında bilgiler vermek istedim. Aynı zamanda resim galerimizde de bağcıklı örgü modellerinden birkaç tane örnek görebilirsiniz. Yapımı kolay olan bağcıklı örgü örneğine hemen başlayalım isterseniz. Tığ işi olan bağcıklı bebek patiğini yapması kesinlikle keyif verecektir. Örnek renk olarak mavi şekilde bir başlangıç yapalım. Bu çalışmada şiş olarak bize 56 ilmekle başlamak yeterli olacaktır. Devamında hemen 1-8 sıra kadar iki taraftan da düz şekilde örmeye devam ediyoruz. Baştaki ilmekleri örmeden alınması durumunda, örgünün kenarı düzgün olacaktır. Bunu da ufak bir not olarak hatırlatmış olalım.

Örgünün devamında bağcıklı bebek örgüsü için 9. sıramızda ise 28 adet düz şekilde ilmek atarak devam etmeliyiz. Örerken aynı zamanda 1’er artırarak ilerlemeye dikkat etmelisiniz. 1 düz ilmek 1 artır şeklinde yaklaşık 28 tane ilmek kadar örmeye düz şekilde devam ediniz. Yani düz örgüyle o sıraları devam ederek geçmeniz gerekmektedir.  10. sırada ise 59 tane ters ilmek yaparak, 11. sıraya ulaşınca yine 28 tane düz şekilde ilmekle devam etmek gerekecektir. Devamında ise bir artır ve 3 tane düz ilmekle ilerle biçiminde gitmelisiniz. Sonrasında 1 artır şekilde devam edip 28 tane ilmek kadar daha düz gidiniz. 12. Sıraya gelince ise 61 tane ters şekilde ilmek yapmalısınız.

13. sıraya eriştiğimizde ise 28 kadar düz ilmekle ilerleyerek, 1 artırıp beş tane düz ilmekle devam etmeliyiz. Yine 1 artır ve 28 ilmek kadar düz ördükten sonra 14. sıradan devam ediyoruz. 14. sırada ise 63 tane ters ilmek yapmalıyız. 15. sırada, 28 tane düz ilmek ve 1 artır yedi düz ilmekle devam et şeklinde ilerliyoruz. Yine 1 artır 28 ilmek düz gittiğimizde 16. sıraya geleceğiz. 16. sırada 65 tane ters ilmek yapıp 17. Sıraya devam ederek, 28 tane düz ilmekle ilerleyiniz. 1 artırma yaparak 9 tane düz ilmek sonrası ise, 1 artırma yaparak 28 tane ilmek daha düz gidiniz. 18. sırada ise 67 tane ters ilmekle ilerleyiniz, 19 sıraya gelince 28 düz ilmek gidiniz. 1 artırma yaparak 11 düz ilmek sonrası yine 1 artırma yaprak 28 tane düz şekilde ilmek atınız. Devamında 69 ters ilmek örünüz.  21 ve 32. Sıra arası ise artırma ve eksiltme yapmaksızın, düzü düz şekilde tersi ise ters şekilde örünüz. Bitince örgüyü düzünden kesiniz. Kenarına ise kurdele geçirip fiyonk yaparak bitiriniz.

bağcıklı örgü patik modelleri
bağcıklı örgü örneği
bağcıklı bebek örgüsü
Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı