Bademli Gösterişli İğne Oyası Yapımı

Bademli Gösterişli İğne Oyası Modeli
Bademli Gösterişli İğne Oyası Modeli

Bazı iğne oyaları var ki tasarımları ile kendilerini hemen belli ederler. İşte bu tür oyalara gösterişli iğne oyaları denilmektedir. Biz de bu konumuzda yeni bir bademli gösterişli iğne oyası modeli ve yapılışını sizlerin beğenisine sunacağız.

Üç farklı renkte oya ipi ile çalışıldığını görüyoruz. Yapraklar yeşil ve üzerlerindeki iki adet badem de mor ve beyaz renklerle yapılmıştır. Yapımı oldukça kolay ve kolay olduğu kadar gösterişli bir badem iğne oyası örneğidir. Yapımında pırpır ve zürafa iğne oyası tekniklerinden yararlanılmıştır.

Yeni Gösterişli Badem İğne Oyası Örneği Anlatımı

Yazma kenarının kenarı zürafa ile gidilirken yapılan bir badem oyasıdır. Aralarda belli bir sayıda boş zürafa bırakılarak bademler çalışılmıştır. Oya modelleri biraz geniş olduğu için de verilen arada biraz fazla bırakılmıştır.

Bademli Gösterişli İğne Oyası Örneği
Bademli Gösterişli İğne Oyası Örneği

Yaprakların yapımına ortasından başlanmış ve bunun için de ortada bir boş zürafa kalacak şekilde iki zürafa arasına bir köprü yapılmıştır. Bu köprü içerisinin sağına ve soluna birbiri üzerine çalışılmış pırpırlardan 2 yaprak işlenmiştir. Ortalarına da bir üst sırada yer alacak bademler için 2 pırpır üzerine tekli pırpırlar çalışılmıştır.

Ortada çalışılan bu iki pırpır üzerine de biri beyaz diğeri siyah renkle 2 adet badem motifi yapılmıştır. Bademlerin yapımına pırpırlı bir sıra ile başlanıp, sonraki sıralarda başı ve sonu pırpırlı ortası zürafalar eksiltilerek çalışılmıştır.

Kaynak: https://youtu.be/WmhKVA8JEIY (Nevinin iğne oyaları)

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı