Ana sayfa Örgü Örgü Modelleri Badem Modeli Modern Şal Yapımı

Badem Modeli Modern Şal Yapımı

11
0
PAYLAŞ
badem modeli şal yapımı resimli anlatım
badem modeli şal yapımı resimli anlatım

Önceli belki ihtiyaçları karşılamak amacı ile doğan el işleri, günümüzde güzellik ve zarafet için yapılıyorlar. Farklı metotların yanı sıra, farklı biçimlerde de ürünler üretmek için el işleri kullanılıyor. Bunlar içinde özellikle örgü modelleri en popüler olanları diyebiliriz. Farklı örme şekilleri ile değişik şekillerde karşınıza çıkan bu modeller, en ideal sonuçların da alınmasını sağlayacaktır. Eşsiz bir biçimde sizlere sunulan bu harika modeller içinde seçimler yapabilir, en güzel el örgüsü modellerini oluşturabilirsiniz. Bizler de sizin için sitemizde daha çok resimli ya da şema detayları olan modelleri sunmaya gayret ediyoruz. Bu şekilde sitemizde ki tüm modelleri sizler de aktif bir şekilde uygulayabilecek düzeye gelebilirsiniz. Bu yazımızda ise badem modeli şal yapımı hakkında detayları paylaşacağız. Özellikleri bakımından eşsiz ve ideal bir modeli nasıl yapacağınızdan hemen bahsedelim.

badem modeli şal yapımı

Yukarıda yer alan şemada badem modeli şal örülüş şeklini kavrayabilirsiniz. 4 zincir çekerek başlayacağınız model, sol tarafta badem modeli, sağ da ise kenar örümü olarak yapılacak. Şemada nerede kaç zincir yapılacağı ise net bir şekilde veriliyor. İkili dolgu ve zincir haricinde başka bir tığ işi model kullanmadan yapacaksınız.

badem modeli şal şeması

İstediğiniz ölçülere gelince ise modelin kapanmasını yukarıda ki şemada görebilirsiniz. Yanı badem modeli şal yapımını bu aşamada sonlandırmaya doğru gideceksiniz. Toplamda 25 ön, 25 arka sıradan oluşan bu model 50 sıra dönüşünde bitecektir.

badem modeli şal yapımı resimli anlatım

Modelin bitmiş halini yukarıda ki resimde de görmektesiniz. Bu tarz bir şal abiyeleriniz ile ve günlük kullanım için de oldukça şık bir sonucu almanızı sağlayacaktır. Özel bir ip seçimi yapmanıza da gerek yok. Orta kalınlığa kadar olan tüm ip çeşitlerinde bu modeli uygulayabilirsiniz. Çok kalın iplerde ise modelden randıman alamazsınız.

Renkli ve ebruli tabir edilen ipler de bu tarz bir örnekte oldukça başarılı sonuçları verebilir. Sizler de bu kış şal yapmak istiyor, ancak nasıl bir model yapacağınıza karar veremiyorsanız, bu hoş modeli yapabilirsiniz. Başarılı bir uygulama ile yapacağınız modelin çok şık ve kullanışlı olacağından da emin olabilirsiniz.

PAYLAŞ
Önceki makaleKeçe İşi Askılı Duvar Tablosu Yapımı
Sonraki makaleMistik Kolye Yapım
25 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım. Benim hakkımda daha detaylı bilgi için Ben Kimim sayfama bir göz atabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here