Ana Sayfa Sağlık Az Su İçiyorsanız Dikkat

Az Su İçiyorsanız Dikkat

Az Su İçiyorsanız Dikkat
Az Su İçiyorsanız Dikkat

Az su içilmesi konusunda uzman diyetisyenlerin ortak görüşüne göre vücut dengesini yitiriyor ve yorgunluk başta olmak üzere çoğu dikkat güçlükleri ve hafıza da bozulmalar meydana geliyor. Özellikle az su içen insanların bu konularda yaşadıkları sorunları ele alan uzman diyetisyenlere göre vücudun günde en azında susamadan suya ihtiyacı olduğunu bilmemiz gerektiğini savunmaktadırlar.

Su içmek hepimizin günlük hayatta ihmal ettiği susamadan da asla su içmeyi aklımıza getirmediğimizde dikkati çeken uzmanlar, su içmenin özellikle de susamadan su içmenin yararları üzerinde duruyorlar. Az su içince oluşan zararların başında hafıza bozuklukları, yorgunluk ve dikkat etmek konusunda çekilen güçlükler başı çekmektedir. Bazen bir eziyet gibi görünse de su içmek, aslında vücut için her derdinize deva denilebilecek kadar da önemli olduğu vurgulanmaktadır.

Su insan vücudunun yüzde %75’lik kısmını kapsayabiliyor. Bu nedenle insan metabolizmasının düzenlenmesinde suyun öneminin büyük olduğu sonucu her halükarda ortaya çıkmaktadır. Diyetisyenlerin yine suyun zayıflamaya etkisi üzerinde durmaları da suyun ne kadar faydalı olduğunun resmen kanıtıdır. Su içmek sayesinde vücudunuz gerekli dengesini kararında tutabiliyor. Su aynı zamanda hücrelere besin ve oksijen taşımaktadır. Bunun yanında atık ürünlerin taşınarak böbreklerden atılmasında da etkilidir.

Vücutta nemlenme deyince akla su gelir. Suyun bir diğer yararı ise göz, ağız ve burun gibi vücut dokularının nemlenmesine yardımcı olur. Kabızlığı önler ve vücutta gerekli sıvı oluşumların karşılanmasını da sağlar. Su bağışıklık sistemi, cilt sağlığı, vücut ısısının dengelenmesi gibi konularda ve ödemin vücuttan atılmasında da büyük bir role sahiptir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here