Ayakkabı Askılığı Yapımı

elbise askılığından ayakkabılık
elbise askılığından ayakkabılık

Herkesin evinde dolaplarına sığdıramadığı  yüzlerce ayakkabısı vardır. Özellikle bayanların her kıyafetine ve rengine göre takıntılı olduğu ayakkabılarının olması aynı zamanda dolaplarına sığdıramadığı ve adım adım ayakkabılarını koyacak yer aradığı bilinen bir özelliktir. Hatta bazı bayanlar  öyle abartılar ki kocaman  ayakkabı dolabında erkeklerin sadece 5 çift ayakkabısı varken, dolapta yer kalmadığı  için bayanlar iki ayakkabı daha yer açabilmek uğruna beylerin  az olan ayakkabılarını bile çok görüp üst üste koyarlar. İşte bu yazımızda kadınlardan daha çok beylere yardımcı oluyoruz. Artık ayakkabılarınız saygı görecek. Lafı çok uzatmadan ve çok merak ettirmeden Ayakkabı askılığı nasıl yapılır? hemen anlatalım.

Malzemeler:

  • Kıyafet askısı
  • pense

Ayakkabı askılığı nasıl yapılır?

Öncelikle bir adet askıyı ve penseyi alıyoruz. Kıyafet astığımız tarafı sol baştan sağ bitiş noktasına kadar penseyle kesmeye çalışıyoruz. Daha sonra geriye Sağ ve sol kol kalmış oluyor. Sol kolun uç tarafından penseyle yukarı bakacak ve uç tarafı iç kısma girecek şekilde kıvırıyoruz. Aynı şekilde Sağ kolu da sol kol gibi yukarıya doğru kıvırma işlemini uyguluyoruz ve son işlemi de yaptıktan sonra işlemimiz sona eriyor. İsterseniz süs olarak askının başına dekoratif zarflar ekleyebilirsiniz. Yapımı kolay ve zevkli bir hobi olan bu ayakkabı askılığı hem kullanışlı hem de güzel bir görüntü veriyor.

Ayakkabı askılığı nasıl yapılır
Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı