Ayakkabı Askılığı Yapımı

Herkesin evinde dolaplarına sığdıramadığı  yüzlerce ayakkabısı vardır. Özellikle bayanların her kıyafetine ve rengine göre takıntılı olduğu ayakkabılarının olması aynı zamanda dolaplarına sığdıramadığı ve adım adım ayakkabılarını koyacak yer aradığı bilinen bir özelliktir. Hatta bazı bayanlar  öyle abartılar ki kocaman  ayakkabı dolabında erkeklerin sadece 5 çift ayakkabısı varken, dolapta yer kalmadığı  için bayanlar iki ayakkabı daha yer açabilmek uğruna beylerin  az olan ayakkabılarını bile çok görüp üst üste koyarlar. İşte bu yazımızda kadınlardan daha çok beylere yardımcı oluyoruz. Artık ayakkabılarınız saygı görecek. Lafı çok uzatmadan ve çok merak ettirmeden Ayakkabı askılığı nasıl yapılır? hemen anlatalım.

Malzemeler:

  • Kıyafet askısı
  • pense

Ayakkabı askılığı nasıl yapılır?

Öncelikle bir adet askıyı ve penseyi alıyoruz. Kıyafet astığımız tarafı sol baştan sağ bitiş noktasına kadar penseyle kesmeye çalışıyoruz. Daha sonra geriye Sağ ve sol kol kalmış oluyor. Sol kolun uç tarafından penseyle yukarı bakacak ve uç tarafı iç kısma girecek şekilde kıvırıyoruz. Aynı şekilde Sağ kolu da sol kol gibi yukarıya doğru kıvırma işlemini uyguluyoruz ve son işlemi de yaptıktan sonra işlemimiz sona eriyor. İsterseniz süs olarak askının başına dekoratif zarflar ekleyebilirsiniz. Yapımı kolay ve zevkli bir hobi olan bu ayakkabı askılığı hem kullanışlı hem de güzel bir görüntü veriyor.

Ayakkabı askılığı nasıl yapılır

Bir önceki yazımız olan Video Anlatımlı Kot Paçasından Çanta Yapmak başlıklı makalemizde basit bir çanta yapımı, kolay kendin yap projeleri ve kot paçası çantası hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevgi

25 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım. Benim hakkımda daha detaylı bilgi için Ben Kimim sayfama bir göz atabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir