Ayak Bakımına Parasız Çözüm

Doğal ayak bakımı
Doğal ayak bakımı

Selam bayanlar; bugünkü sağlık yazımızda ayak bakımına tonlarca para harcamaya gerek bıraktırmayacak bir çözümden söz edeceğiz. İhtiyacınız olan sadece iki aracıyla, ayak bakımına diğer insanlar gibi paralar dökmenize gerek kalmayacaktır. Ayak bakımı elbette sağlığımız açısından çok önemlidir. Kimi zaman ayak bakımı hakkında ne yapacağımızı bilemeyebiliriz. Fakat sizlere bugün oldukça özel bir yöntemden bahsedeceğiz, böylelikle siz de diğer bayanların ki kadar pürüzsüz güzel ayaklara kavuşabileceksiniz. Aslında güzel ayaklara sahip olmak sadece ayakların görüntüsünden ibaret olmadığını, bakımlı bir ayağa bakarsanız da anlayabilirsiniz. Genel sağlık hakkında da bilgiler verebilen ayak sağlığımız için, çoğumuz da yeteri kadar ilgiyi ayaklara göstermiyoruz.

Ayak Bakımına Para Harcamayın

Ayak Bakımı

Birazdan belirteceğimiz sihirli bilgiler sayesinde artık ayak bakımına para harcamanıza hiç gerek kalmayacaktır. Mutfağınızda yer alacak iki malzeme sayesinde, siz de güzel ve bakımlı ayaklara kavuşabileceksiniz. Günümüzde baktığınızda, çoğu insan ayak bakımı için belli bütçeler ayırıyor ve bakımını paralı şekilde yaptırıyor. Fakat güzellik salonlarına gitmek yerine, pahalı ürünleri eve sokmak yerine artık daha kolay bir çözümle baş başa durumdayız.

Ayak Bakımı İçin Gerekli Malzemeler

ayak bakımı için gerekli malzemeler
ayak bakımı hakkında
ayak sağlığı

Ayak bakımı için gerekli malzemeler; 1 litre kadar süt ve 3 yemek kaşığı kadar karbonattır. Peki ayak bakımı için bu iki maddeyi nasıl karıştıracağız ya da ne yapacağız? Hemen yapılışı kısmına geçerek, sizlere ayak bakımı sihirli yardımcımızın yapılışını anlatalım. Öncelikle malzemeler hazırsa, sütünüzü bir tencereye koyarak ısıtmalısınız.

Fakat o ısıtma esnasında kaynamamasına dikkat etmeliyiz. Sonrasında o ısınan süt içerisine karbonatı dökmelisiniz. Bir güzel karıştırdıktan sonra karışımı leğene boşaltmalısınız. Şimdi ise ayaklara bu karışımı uygulama yapalım. Ayaklarımızı bu karışım içinde leğen içerisinde dinlendireceğiz. Sütün ılık olmasına dikkat ederek, ayakları bu karışım içinde bekletiniz.

Yaklaşık olarak 10 dakika kadar ayakları dinlendirin ve leğen içinde bekletiniz. On dakika sonrasında, ılık su yardımıyla ayakları yıkayarak kurulayınız. Hafta içinde birkaç kez yapılabilecek olan bu bakım olayıyla, ayakların yumuşadığını ve sağlıklı bir hal aldığını hissedeceksiniz. Ayaklar eskiden daha kötü görünürken, bu uygulama sonrası ayaklar tıpkı resimdeki güzel görüntüdeki gibi görünecektir.

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı