Ana sayfa Örgü Örgü Modelleri Ay Çiçeği Lif Örneği

Ay Çiçeği Lif Örneği

125
0
PAYLAŞ
örgü ay çiçeği
örgü ay çiçeği

Merhaba bayanlar; banyoların şıklığını daha da artıracak ay çiçeği lif örneğiyle karşınızdayım. Farklı ve bir o kadar da güzel duran ay çiçeği örneği, sizin de içinizi açacak diye umuyorum. Resimlerle anlatımını sunduğum bu çalışma son derece sade olup, kesinlikle zorlanmadan basit şekilde yapabileceğiniz tarzdadır. Aynı zamanda resimlerde papatya lifinin de yapılış tarifi yer almaktadır. Papatya lif örneği yapılışında ilk önce taban kısmını örmeyle başlıyoruz. Öncelikli olarak 10 sıra kadar bırakarak ilerliyoruz. Sonrasında ise orta kısmındaki beyaz çiçek içinde zincir çekip, halkamızı oluşturup devam ediyoruz. Üç fıstıkla başlayarak sonrasında ise her sırada artırma yaparak istenen büyüklük oluşuncaya dek, devamını getirip örüyoruz.

Bütün bu belirtilen işlemler bitince, etrafta yer alan küçük çiçeklere geçerek devamında yine aynı tarzda ilerliyoruz. Etraftaki çiçeklere üç fıstık attıktan sonra ise istenen büyüklüğe gelmesini sağlıyoruz. İstenen büyüklük oluşunca ise yaklaşık olarak üç sıra kadar elimizde hazırda olan beyaz çiçeği birleştirme yapıyoruz. Çiçek sayılarını tamamladıktan sonra örülen beyaz tabana iğneyle monte etmek suretiyle devamını getirmeliyiz. Bu monte etme işlemi de bitince örgümüzün büyük bir kısmın bitirmiş olacağız. Zaten dikkat ederseniz ilk resimdeki beyaz örgümüzde, iç yani orta kısımda büyük bir fıstık modeli yer alıyor. Bunu yapınca diğer resimde yan yana fıstık yapmaya devam ederek şekildeki gibi bir görünüm elde edeceğiz.

Sonrasında ise resim üçteki gibi dört adet fıstık motifi elimizde işte o şekilde duracaktır. Daha sonra ise fıstık sayısını artırıyoruz, Sekiz dışta bir tane ortada olmak üzere fıstık motiflerini resim dörtteki gibi ayarlıyoruz. Bunu yapınca resim beşteki gibi bir adet beyaz gülü andıran, gül simgeli fıstıklardan oluşan bir örgü elde edeceğiz. Devamında ise resim altıdaki gibi bir işlem sağlamış olacağız. Böylelikle resimleri incelemeye devam ettiğimizde, resim yedide ki türde pufu andıran bir modelimiz olacaktır. Örgümüzde ay çiçeği lif modelini oluşturmak için ana resimdeki gibi bir işleme ulaşınca bitmiş olacaktır. Yalnız ortadaki beyazı yapınca baştan uygulanan bütün işlemleri yandaki o sarı ve turuncu renkteki ponpon simgesini andıran örgüye de uygulayacağız.

PAYLAŞ
Önceki makaleTaşla Harika Süsler Yapmak
Sonraki makale2016-2017 Sokak Modasından Esintiler

25 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here