Atık Teneke Kutuları ile Harikalar Yaratın

Eski olanı atmama fikri aslında bizde çok eskiye dayanır. Geleneklerimizde ve büyüklerimizden gelen alışkanlıklar hala birçoğumuzda bulunur. Ancak artık o kadar çok elimize geçen ve aslında farklı değerlendirebileceğimiz ürünleri atıyoruz ki şaşarsınız. Fazla olduğu için değerini anlamadığınız birçok ürünü çöpe atmak yerine geri dönüşüm projeleri ile değerlendirmek kesinlikle en güzel şey olacaktır. Özellikle evimizde sıklıkla kullandığımız tekene içecek kutuları ile sizlerde farklı şeyler yaratabilirsiniz.

Etkili ve değişik projelerin yer aldığı sitemizden bu konuda geniş bir fikir edinebilirsiniz. Harika geri dönüşüm projeleri sayesinde sizlerde etkili ve özel şeyler yapabilirsiniz. Özellikle içecek kutuları evimize sıklıkla girdiği için bunları atmak yerine bakın ne yapabilirsiniz?

teneke kutu

Bir makas yardımı ile tepelerini keseceğiniz bu kutuların silindir kısmını da ortadan kesin. Bu şekilde farklı bir hammadde elde etmiş olacağız.

teneke kutu geri kazanım

Enlemesine de keseceğiniz farklı boyutlardaki bir tekene kutudan şekiller vererek harika kurabiye kalıpları yapmanız mümkün olacaktır.

teneke kutu değerlendirme

Kurabiye hamurlarınıza farklı şekilleri verecek olan bu inanılmaz kalıplar sayesinde sizlerde oldukça başarılı ve etkili bir yardımcı yaratmış olursunuz. Bu özel ve etkileyici geri dönüşüm fikri gibi daha birçok fikri sitemizde sizlerde bulabilirsiniz. Ayrıca sizlerin de kullandığınız bu tip fikirleri bizler ile paylaşarak kesinlikle etkili sonuçlar elde edebilirsiniz. Yenilikçi bir şekilde hazırlayacağınız bu projeler ile etkinliği kanıtlanmış birçok şey yapabilirsiniz. Hem işinizi görecek hem de çöp yerine size yardımcı olacak bu ürünler ile dünyaya ve dolayısı ile gelecek nesillere de katkı sağlamanız mümkün olacaktır.

Bir önceki yazımız olan Doğaya Dost Geri Dönüşüm Projeleri başlıklı makalemizde geri dönüşüm, geri dönüşüm doğaya olan katkıları nelerdir ve geri dönüşüm nasıl yapılır hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevgi

25 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım. Benim hakkımda daha detaylı bilgi için Ben Kimim sayfama bir göz atabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir