Astral Seyahat Nedir, Nasıl Yapılır?

Astral yolculuk kişinin ruhunu bedeninden kısmen ayırarak astral boyutta yolculuğa çıkması durumuna verilen isimdir. Parapsikolojiye inanan kişiler, uygulanan çeşitli meditasyonlar ve görselleme çalışmaları sayesinde astral seyahate çıkmanın mümkün olduğunu düşünürler. İslam dini de bu konuya karşı pek mesafeli değildir. Her ne kadar bunun nasıl yapılacağına dair direktifler vermese de İslam dini astral seyahati mümkün kabul eder ve başlı başına bir günah olarak görmez. Astral seyahat yapmak için çeşitli uygulamaların aşama aşama yapılması gerekir. Çok özel bir yeteneği olmayan kişiler hariç hiç kimse ilk denemesinde bu seyahate çıkamaz.

Astral Seyahate Nasıl Çıkılır?

Astral seyahate çıkma çalışması aşağıdaki şekilde yürütülür:

  • Rahat bir yatağın üzerine yastık kullanmadan uzanılır.
  • Derin nefesler alıp vererek beden rahatlatılır. Bedendeki kaslar kasılıp gevşetilerek bedenin rahatlaması kolaylaştırılır. Bu sürecin uzunluğu kişiden kişiye göre değişir.
  • Ruhun bedenden ayrılıp ayağa kalktığı hayal edilir. Bu görselleme sırasında olaya dışarıdan bakmak yerine ruhun bakış açısından bakmak gerekir. Bu kritik bir noktadır.
  • Ruh esasında farklı biri değildir. Seyahate çıkan kişinin bir parçasıdır.
  • Ruh ayağa kalkınca yatakta yatmakta olan bedene bakılır. Astral seyahatte kazanılması gereken ilk beceri budur.
  • Kişiler kendi bedenlerine dışarıdan bakabildikleri vakit bedenden uzaklaşmaya başlayabilirler. Uzaklığın zaman içinde artması gerekir. İlk önce evdeki odalar, sonra apartman ve sokak olmak üzere yavaş yavaş bedenden uzaklaşılır.
  • Astral boyutta yolculuk bol miktarda deneyim gerektirir. Bunun mümkün olduğuna inanan kişilerin sabırlı olması gerekir.

Astral Seyahatte Neler Yapılabilir?

Astral seyahatte yapılabilecekler hakkında bir sınır çizmek neredeyse imkansızdır. Dünya üzerinde hemen her yeri keşfetmek, başka gezegenlere gitmek ve astral boyuttaki diğer kişilerle her türlü deneyimi yaşamak mümkündür. Tek sınır yolculuğa çıkan kişinin becerileri, potansiyeli ve hayal gücüdür. Astral seyahatle ulaşılabilecek yerleri bu üç etmen belirler. Bazı kişiler çakra dengesi ve aura olarak astral boyutta daha uzaklara gitmeye daha müsaittir. Kişiler yıldız haritalarını inceleyerek enerjileri hakkında bilgi sahibi olabilir ve astral seyahat potansiyelleri hakkında çıkarım yapabilirler.

Astral Seyahatin Riskleri Nelerdir?

Astral seyahatin tehlikesi aşağıdaki birkaç maddeden ibarettir:

  • Kişilerin yorulmasına neden olabilir. Özellikle uzak mesafeler söz konusu ise bu yorgunluk artar.
  • Kişinin bedenine dönmesi bazen gecikebilir. Geri dönüş süresi kişilerin becerisiyle alakalıdır.
  • Çeşitli kişiler astral boyutta geçirilen süre boyunca bedenin savunmasız olduğunu ve çeşitli varlıklar tarafından ele geçirilebileceğini söyler. Bu durum aslında tamamen çakralarla, enerji seviyesiyle ve aura ile alakalıdır. Bu üçünü kendi içinde dengelemiş biri için beden kontrolünü yitirmek söz konusu olmayacaktır. Bahsi geçen dengeyi yakalayamamış kişiler zaten astral seyahate çıkamazlar.

Astral Seyahat Bilimsel Midir?

Astral seyahatin bilimsel karşılığı yoktur. Bilim genel anlamda parapsikolojiye mesafelidir ve bu konu başlığı altında bahsi geçen pek çok uygulama ve tanımı kabul etmez. Enerji, ruh ve astral boyut gibi kavramlar bilimde karşılığı bulunmayan yada karşılığı farklı olan kavramlardır. Bilim ve parapsikoloji arasında fikir birliği bulunan birkaç konu arasında meditasyon ve kontrollü rüyalar bulunmaktadır. Meditasyonun insanlara faydalı olduğu ve kişilerin gördükleri rüyaları kontrol edebildiği deneyimler bilimsel birer gerçektir.

Kimler Astral Seyahate Çıkabilir?

Astral yolculuğa çıkabilen kişiler arasında pek bir ayrım yoktur. Parapsikolojiye inancı olan ve bunu içselleştirilmiş hemen herkes uzun süren pratikler sonucunda astral deneyim yaşayabilirler. Astral seyahat becerisi doğuştan yüksek olan kişiler elbette bulunur. Bu kişiler daha kısa süre içerisinde daha az efor harcayarak yolculuğa çıkabilirler.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı