Askılı Penyeden Harika Bluz Yapıyoruz

penyeden bluz yapımı
penyeden bluz yapımı

Özel kendin yap projeleri bizlere farklı olmanın da kapılarını aralıyor. Başarılı bir şekilde yapacağımız bu güzel modeller, kılık kıyafetten, ev dekorasyonuna kadar inanılmaz sonuçları alabileceğiniz özel uygulamalardır. Bu şekilde sizler de sitemizde yer alan etkileyici ve yapımı kolay projeler ile en güzel sonuçları alabilirsiniz. Bu makalemizde de sizler ile dantelli bluz yapacağız. Bu şekilde evde giymediğiniz askılı atlet ya da penyeleri de değerlendirmiş olacaksınız. Proje için aynı renkte süslemeler kullanacağınız gibi farklı renkleri ya da ışıltı organzeleri de kullanabilirsiniz. Bu işlemde ki seçimleriniz tamamen sizin tasarrufunuzda olan seçimler olacaktır.

Şimdi işlem aşamalarına birlikte bakalım. Gerekli olan malzemelerimiz, bir adet normal düz atlet tipi penye, bir miktar dantel, dikiş malzemesi. Tüm bunları hazırladıktan sonra dantelli bluz yapımına başlayabilirsiniz.

askılı penyeden bluz

İşlem aşamalarında öncelikle elinizde ki dantelin miktarını kontrol edin. Yeterli uzunlukta var mı? Sonrasında uygulama yapmak istediğiniz yerlere, dantelinizi uygun şekilde teyelleyebilir ya da toplu iğne ile tutturabilirsiniz.

askılı penyeden bluz yapımı

Oldukça kolay olan bu işlem sayesinde sizler de güzel bir bluz elde edeceksiniz. Resimde de görüldüğü gibi, dantelin uçları üstte kalacak şekilde monte edeceğiz. Aslında aynı işlemi tığ ile de yapabilirsiniz. Yani ördüğünüz dantel oyaları da dantelli bluz için kullanmanız mümkün. Bu şekilde daha abiye bir model elde edebilirsiniz. Çok ince askılı diye her zaman giyemediğiniz bluzlarınızı ya da atletlerinizi günlük kullanıma uygun hale getirebilirsiniz.

penyeden bluz

Bu sene oldukça moda olan fırfırlı penyeler için artık sizler de hazırsınız. İki kat bu şekilde geçtiğiniz dantelleri şimdi düzgün bir şekilde monte etmeye başlayın. Sizler de en güzel sonucu alacak, modern ve şık bir bluza sahip olacaksınız.

Şık bir görünümü olan bu tip penyeleri sizler de direk farklı renkler ile de yapabilirsiniz. Başarılı bir uygulama ile elde edeceğiniz bu harika modeller, kotlarınızın, keten pantolonlarınızın üzerinde de gerçekten hoş duracaklardır. Beklentilerinize uygun en güzel projeleri bulacağınız sitemizde, sizler de inanılmaz ve özel projeleri bulup uygulayabilirsiniz. Güle güle kullanın.

penyeden bluz yapımı
Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı