Artık Kumaşlardan Harika Bilezikler Yapabilirsiniz

artık kumaşlarla bilezik anlatımlı
artık kumaşlarla bilezik anlatımlı

Evimizin farklı ihtiyaçlarını, farklı şekillerde giderebiliyoruz. Ancak evde bulunan artık ürünler ile farklı yaratımlar yapmak ise gerçekten özel bir durumdur. Bu neden ile sizler de sitemizde büyük olasılıkla bunun için bulunuyorsunuz. Başarılı bir şekilde uygulayacağınız, aktif ve ideal birçok kendin yap projesi içinden ihtiyaçlarınıza uygun olanı seçebilirsiniz. Bu şekilde her bakımdan eşsiz ve özel ürünler elde etmeniz mümkün. Bu projemiz ise kesinlikle takı kullanmayı ve takı yapmayı sevenler için çok güzel bir seçenek olacak. Sizlerle artık kumaşlarla bilezik yapımı projesini resimli anlatımlar ile gerçekleştireceğiz. Bu şekilde evinizde atıl durumda olan parça kumaşlarınızı çok farklı ve şık modellere dönüştüreceğiz.

artık kumaşlarla bilezik

İşlem için kullanmadığınız bir tel askı, pense, yan keski, artık kumaşlar gerekiyor.

Yukarıda ki resimde de görüldüğü gibi, askınızdan uygun şekilde keseceğiniz bir tel parçasını yuvarlak bir forma sokarak, penseniz yardımı ile büküm işlemini yapabilirsiniz. Bu şekilde artık kumaşlarla bilezik yapımı aşamasının ilk adımını da tamamlamış olursunuz.

artık kumaşlarla bilezik yapımı

Bu ürünün ikinci yapım aşamasında ise, evinizde ki kumaşları kullanacaksınız. 2- 3 cm eninde keseceğiniz bu kumaşları uzun şeritler halinde kesin. Daha sonra yukarıda ki resimlerde de görüldüğü şekilde, askıdan oluşturduğunuz tel bileziğin üzerini kaplayın. Önce bir düğüm atarak başlayacağınız işleme, sarma yaparak devam edebilirsiniz. Sonrasında bitiş noktasında başlangıçta bıraktığınız kumaşı birbirine bağlayarak sonlandıracaksınız.

Farklı renklerde artık kumaşlarla bilezik yapımı sizin de çok ama çok kolay bir şekilde yapabileceğiniz bir uygulama. Özellikle spor giyinmeyi tercih ettiğiniz zamanlarda, konsept olarak size inanılmaz bir stil katacaktır.

artık kumaşlarla bilezik nasıl yapılır

Bu şık ve farklı ürünleri hazırladığınızda, rengarenk ve farklı bir görüntüyü bileklerinizde sizler de bulundurabilirsiniz. Özel minik çiçekli, canlı renklerde olan bu tarz basma kumaşlar sizler için ideal kullanım materyalleri olacaktır. Ayrıca, kumaşların atmasından, iplik iplik olmasından tedirgin olursanız, bir miktar tutkalı kenar kısımlarına sürebilirsiniz. Bu şekilde uzun süre sağlıklı bir kullanım elde edersiniz.

artık kumaşlarla bilezik anlatımlı

Şıklığınıza şıklık katacak, otantik görünümlü bu ürünleri aynı şekilde tasarlayabileceğiniz, kumaştan kolye yapımı projesi ile de kombin olarak kullanmanız mümkün olacaktır.

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı