Artık Kumaşlar İle Şık Mistik Bir Kolye Yapıyoruz

kumaş kolye kendin yap
kumaş kolye kendin yap

Hepimizin evinde farklı şekillerde elde kalan ürünler oluyor. Bunları değerlendirmek adına geri dönüşüm projeleri ise son dönemde çok yaygın. Sitemizde de sıklıkla yer verdiğimiz geri dönüşüm projeleri sayesinde bu ürünleri çok farklı şekilde değerlendirebilirsiniz. Bu kendin yap projemizi de çok seveceğinizi düşünüyoruz. Maliyeti düşük, evde ki kumaşları değerlendirebileceğiniz kumaş kolye yapımı, oldukça zevkli bir uygulama olacaktır. Mistik ve antik görünüme sahip aksesuarların çok moda olduğu günümüzde, bu tarz ürünleri takmaktan hoşlanıyorsanız, sizler de bu projemizi yapmaktan çok keyif alacaksınız.

İşlem için gerekli olan malzemelerimiz de gerçekten az,

kumaş kolye yapımı

Bir parça penye ya da benzer kumaş, renkli orta boy iri delikli boncuklar ve makas. Materyalleri hazırladıysanız, hemen kolyemizin yapımına başlayalım.

kumaş kolye yapımı resimli anlatım

İlk aşamada kumaş kolye için kumaşımızın ince şeritler halinde kesimi var. 1 cm eninde uzun şeritler elde ederek işleme başlayalım.

Sonraki aşamayı da yukarıda ki resimde görmektesiniz. Boncuklarımızı kumaşın ucunu yuvarlayarak geçireceğiz. Bu şekilde rast gele dizimler yapacaksınız. Ancak bu işlemi oldukça fazla yapmanızı tavsiye ederiz. Bu şekilde çok daha şık ve gösterişli bir kolye elde edersiniz.

kumaş kolye resimli anlatım

Tüm boncukları 6-7 şeride dizin. Başlardan ve sonlardan işlem yapmamaya özen gösterin. Şimdi bunları birleştirmeye sıra geldi.

Tüm uçları aynı noktada derleyerek toparlayın. İster yine bir kumaş yardımı ile isterseniz bir kolye klipsi ile kolyenizin kapamasını yapabilirsiniz. Bu kumaş kolye için siyah kumaş seçilmiş. Özellikle yaz aylarında degaje ürünler ile oldukça şık duracağına emin olabilirsiniz.

kumaş kolye kendin yap

Kolyemizin bitmiş şekli bu şekilde. Oldukça düzensiz ve karmaşık görüntüsü, ona ayrı ve özel bir hava veriyor. Bu şekilde mistik ve otantik bir yapı da kazanıyor.

Bir diğer önerimiz ise bunu elbiseleriniz ile uyumlu kumaşlar, kurdele ya da şifon parçaları ile de yapabileceğinizdir. Bu şekilde farklı renk boncuklar ile inanılmaz kombinler oluşturabilir, belki bu tarz bir kemer bile hazırlayabilirsiniz. Sizlere ana hatları ile projeleri sunuyoruz, ancak bundan sonraki aşamalarda neler yapabileceğinize sizler karar verip, hayal gücünüz ile projeleri geliştirebilirsiniz.

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı