Arpa Boncuklu İğne Oyası

arpa boncuklu oyalar
arpa boncuklu oyalar

Sevgili bayanlar; bugün sizler için yine çok değişik gelecek iğne oyası örneklerinden birini paylaşmak istedim. Evinizde arpa boncuklu iğne oyası örneğini siz de kolayca yapabilirsiniz. İğne oyası modelleri, artık günümüzde tülbent kenarların da sıklıkla kullanılan oya örnekleri arasındadır. İğne oyası örnekleri aslında sadece tülbent kenarların da değil, birçok havlu kenarı türlerinde de hanımlar tarafından rahatça kullanılabilmektedir.

Sizler de çeyizleriniz için farklı bir iğne oyası modeli yapmak istediğinizde, arpa boncuklu oya örneğini tercih edebilirsiniz. Bu oya örneğinin yapılışı son derece kolaydır. Daha önce oya yapmayı denemiş ya da yapabilen birçok bayan bu eşsiz örneği de kolaylıkla yapabilecektir.  Oyamızı, dilerseniz evdeki birçok eşyanızı süsleyecek motif olarak da yapabilirsiniz.

Arpa boncuklu iğne oyası örneğinin malzemeleri

Arpa boncuklu iğne oyası nasıl yapılır

Malzemeler arasında; arpa oya boncuğu, krem rengi oya ipi, oya için iğne ve tek renk tülbent gerekli olacaktır. Tülbent rengi olarak dilerseniz, kendi renginizi de belirleyebilirsiniz. Yine malzemeler arasında sade mavi renkte tülbent, beyaz arpa boncuğu ya da beyaz tülbent için siyah arpa boncuğu gerekli olacaktır. Oya örneğimizin malzemelerini tuhafiyelerden kolayca temin edebilirsiniz. El işi yapmayı seven bütün bayanların hoşuna gidecek ve kolay gelecek bu özel örnek birçok alanda kullanılmaktadır. Dilerseniz örneğimiz nerelerde kullanmakta ona bir göz atalım.

Arpa boncuklu iğne oyasının kullanım alanları

arpa boncuklu iğne oyası

Arpa boncuklarını birçok alanda rahatça kullanabiliriz. Örneğin; örgü çanta modellerinin üzerine yapılacak boncuklardan çiçek modellerinde kullanabilirsiniz. Bebek patik modellerini süslemek amacıyla da arpa boncukları iğne oyası rahatlıkla tercih edilebilir. Bu iğne oyasını çeyizleriniz de kullanacağınız mutfak havlularının kenarları için de tercih edebilirsiniz.

Günümüzde çoğu bayan, kendi takılarını bile bu güzel örnek sayesinde oluşturabilmektedir. Örneğin; iğne oyası kolye ya da bileklik modellerinde de boncuk süslemeler tercih edebilmektedir. Evde kendi imkanları ile para kazanmak isteyen bayanlar da, bu türdeki güzel çalışmaları deneyebilirler. Aynı zamanda yelpaze iğne oyası modeli ya da firkete oyası modellerinde, arpa boncuk modeli tercih edilebiliyor. Çeyiz sandıklarınız için en harika oya örneklerini siz de bu işlemeleri tercih ederek oluşturabilirsiniz. Göze hitap eden iğne oyası örneklerini, diğer paylaşımlarımızda da görebileceksiniz hanımlar. Herkese yeni iğne oyası örneklerinde görüşmek üzere diyorum.

Arpa boncuklu oya
arpa boncuklu oya örnekleri
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı