Arı Lif Modeli Yapımı

Arı Lif Modeli Yapımı
Arı Lif Modeli Yapımı

Özellikle çocukların hoşuna gideceğini düşündüğüm arı lif modelini yapılışını paylaşıyorum. Aynı civciv figürlü lif modeli gibi bu da figürlü bir lif örneğidir. İdeal boyutlarda olan bu sabunluk lif yapımı alt kısmından başlanmış, sonra gövde, baş kısmı ve kanatları ile tamamlanmıştır.

Kanatları dörtlü ya da ikili yapılabilir. Ayrıca göz ve ağız yapılarak daha şirin bir görünüm elde edilebilir. Bazı ufak süslemeler ile erkek arı ve dişi arı diye iki ayrı lif örüp çocuklarınız için örebilirsiniz. Örnek arı figürlü lif modeli lif ipi ile yapılmıştır ve 7 numara tığ kullanılmıştır. Sarı, siyah, beyaz, mavi renklerin hakim olduğu lif ipleri tercih edilmiştir.

Arı Lif Örneği Yapılışı

Kafa ve gövde bir bütün olarak örülmüştür. Arının başına kadar bir sarı bir siyah şeklinde kat kat ilerlenmiştir. Arı sabunluk örneğinin kuyruk kısmından gövdeye kadar fıstıklarda artırmaya gidilmiştir. Yine aynı şekilde kafanın yapımı da altıgen bir şekil alacağı için artırma ve eksiltmelerle oluşturulmuştur.

Anlatımlı Arı Banyo Lifi
Anlatımlı Arı Banyo Lifi

Arı figürlü örgü banyo lifi gövde ve başı tamamlandıktan sonra kanatları başka renkte lif ipleri ile gövdesine eklenmiştir. Son olarak hem gövdenin hem de kanatların kenarları siyah iple geçilerek bir bordür oluşturulmuştur.

Anlatımlı Arı Banyo Lifi Yapılış Videosu

Ayrıntılı bir şekilde yapımını izleyerek öğrenmek istiyorsanız aşağıdaki videosundan faydalanabilirsiniz. Arı banyo lifi istediğiniz renkte örüp, kanatlarını istediğiniz şekilde konumlandırabilirsiniz. Bu tarz figürlü banyo lif modellerini sonraki konularımda da sizlerle paylaşıyor olacağım.

Kaynak: https://youtu.be/rEvZQO0P7kY (Sibel Öztürk)

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı