Araba Yarışı Direksiyonu Yapmak

Çoğumuz cep telefonundan araba yarışı oynamasını seviyoruz. Sizlere bu güzel kendin yap projesini çocuklarınız da çok sevecektir. Oldukça basit malzemelerle cep telefonundan oynanan sağa sola harekinizi algılayan oyunlar için bu çalışmada direksiyon simidi yapacağız. Ana resimde görüldüğü üzere orta kısma cep telefonunuzda oyunu açarak yerleştirdiğinizde direksiyonu sağa ve sola doğru çevirerek rahatça sizde cep telefonuyla araba yarışlarını artık daha zevkli hale getirebileceksiniz. Basit bir çalışma olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim. Tek yapmanız gereken resim sıralarına dikkat ederek ilerlemek ve sizlere özel sunulan bu harika araba yarışı direksiyon simidinin yapımını kolayca devam ettirmeniz olacaktır.

Öncelikle birinci resimden başlayalım. Birinci resimde İngilizce yazı var fakat ona pek de takılmayarak hemen sizde cep telefonunu ortaya koyarak, geri kalan kısımları kalem yardımıyla çizerek kolayca direksiyon simidini oluşturabilirsiniz. Direksiyon simidi resmini çizdikten sonra bundan tam olarak dört tane yapmak gereklidir. Bunun nedeni direksiyon simidinin kalın olmasını sağlamaktır. Devam ettiğimizde üçüncü resimde dört tane direksiyon simidinin en üstte olanını telefonu içine koyarak bir kesici aletle telefonun boyutu şeklinde kesip telefonu koyacağımız alanı oluşturmak olacaktır. İşlemlerin devamında ise onun yapılması için yani cep telefonunu yerleştireceğiniz kesilmiş olan simidi, en üste koymadan altına yapıştırıcı sürüp altıncı resimdeki gibi içi boş üst kısmı oluşturmalısınız.

araba yarışı direksiyonu yapmak

araba yarışı direksiyonu

araba yarışı direksiyonu yapma

araba yarışı direksiyonu nasıl yapılır

araba yarışı direksiyonu yapımı resimli anlatım

araba yarışı direksiyonu yapılışı

Direksiyonun, direksiyon tutacağı kısmına bağlanmasını sağlayacak ve dönmesini sağlayacak olan tekerleğin ana maddesinin bir az miktardaki cd kabıdır diyebiliriz. Çoklu kaptan değil de cd satan yerlerden de tedarik edeceğiniz resim yedideki gibi cdleri içinde olmayan kabı kullanacağız. Onun altına tutkalı sürerek, dörtlü direksiyonun alt kısmına onu yapıştırmalısınız. Dokuzuncu resimde oyun direksiyonu standı yapmaktan bahsetmektedir. 10. Resimde ise standın nasıl oluşacağı hakkında sizlere tüyo vermektedir. On birinci resimde ise standın ayak kısımlarını güçlendirme işlemi yapılır. 12. Resimde ise direksiyon simidini standa takmalıyız. Resimdeki gibi sizde direksiyonun duracağı alana bir delik açarak kolayca direksiyonu geçireceğiz.  En son olarak 13. Resimdeki gibi son halini alınca ana resimdeki cep telefonu ortada kısmındaki şekilde sizde oyunu rahatça direksiyonla oynayabileceksiniz. Böylece cepten araba yarışını oynamada rahat ettirecek kartondan araba direksiyonunu kesinlikle beğeneceğinizi umuyorum.

araba yarışı direksiyonu cep telefonu için

cep telefonu için araba yarışı direksiyonu

cep telefonu oyunu için direksiyon yapımı

cep telefonu direksiyon

cep telefonu direksiyon yapımı anlatımlı

akıllı telefon yarış oyunu direksiyonu

mobil araba yarışı direksiyon yapma

cep telefonuna araba yarışı direksiyonu yapma

Bir önceki yazımız olan Makyaj Fırçaları İçin Düzenleyici Yapımı başlıklı makalemizde makyaj fırçası düzenleyici, makyaj fırçası düzenleyici resimli anlatım ve makyaj fırçası düzenleyici yapımı hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevgi

25 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım. Benim hakkımda daha detaylı bilgi için Ben Kimim sayfama bir göz atabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir