Araba Kokusunu Kendin Yap

araba kokunu kendin yap
araba kokunu kendin yap

Bazı insanlar satın alınan araç kokulardan rahatsızlık duyarak satın almak istemeyebilir ya da farklı çözümler aramaya yönelebilir. Özellikle geniz yakan o bazı sahne araba kokuları yerinde kendi kendinize yapabileceğiniz araç kokularıyla bu sorunlardan tamamen kurtulmanız mümkün. Kimyasal kokularla uğraşmak yerine sizde çok özel bir çalışma olan bu yazımızda vereceğimiz bilgilerle kendi araba kokunuzu kendiniz yapabileceksiniz.

Doğal yöntemlerle kötü kokuları yok etmek mümkün ve bu bağlamda doğal koku kaynağı olarak doğal yağların kesinlikle işe yaradığını söylemek mümkün olacaktır. Bunların başında gelen lavanta yağını bu çalışmamızda sizler için tercih ettiğimizi söylemek isterim. Genellikle araç kullananlar rahatsız edici ve araçta oluşan bazı kötü kokuları engellemek isterler.

Yaz aylarında araçların plastik aksamlarının ısınması sonucu kötü kokular oluşmaktadır. Yaz mevsiminde arabada oldukça hoş ve burna iyi gelebilecek kokulara yer vermek gerekmektedir. Bu nedenle bu çalışmamızda sizlere doğal yöntemler kullanıp araç kokusu yapmasını göstermiş olacağız. İlk olarak keçe yününden yapılmış toplar kullanacağız. Bu topları sizde kolayca yapabilirsiniz. Sonrasında ise yün topları bir iplikle bağlamak ve geçirmek olacaktır.

Elde edeceğiniz halkayı da bir kurdele yardımıyla arabaya asabilirsiniz rahatça. Yün toplar üzerine istediğiniz doğal olan yağları damlatarak doğal bir koku ve ferah bir ortam oluşturarak keyfini sürebilirsiniz. Doğal yağlar faydalı oldukları kadar güzel kokularıyla da sizlere çok özel bir araç kokusu vaat edecektir ve bu durum kesinlikle seveceğiniz durumlardan olacaktır.

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı