Ana sayfa El İşi Oya Dantel Modelleri Anlatımlı Tığ İşi Yazma Kenarı Nasıl Yapılır

Anlatımlı Tığ İşi Yazma Kenarı Nasıl Yapılır

170
0
PAYLAŞ
tığ işi yazma örme
tığ işi yazma örme

Merhaba bayanlar, tığ işi çalışmalara bir yenisini daha ekliyoruz ve sizlere tığ işi yazma kenarı nasıl yapılır konusunda bilgiler aktarmak istiyoruz. Tığ işi yazma kenarı nasıl yapılır diye merak eden hanımlar, bu anlatımlı el işi yazımızdan rahatlıkla yararlanabilir. Kapalı hanımların baş örtüsü olarak kullandıkları yazmalar, kenarları süslendiğinde son derece güzel olabilmektedir. Hanımlar yazmayı iğne işi ya da tığ oyası olarak çok güzel şekilde süsleyebiliyorlar. Kapalı giyime sahip hanımlar, daha çekici ve güzel görünmek açısından tığ işi yazma kenarı süslemelerini genellikle çok sevmektedir. Bu yazımızdaki işlemeyi denediğinizde, kesinlikle hoşunuza gidecektir.

Anlatımlı Tığ İşi Yazma Kenarı

Boş vakti olan ev hanımları, güzel bir uğraş olarak gördükleri yazma kenarı çalışmalarını çok sevmektedir. Baş örtüleri, çeşit çeşit oyalar tercih edilerek yapıldığında daha iyi tamamlanmış olabiliyor. Bazı bayanlar ise bu işi çok iyi bildiklerinden, bu olayı diğer hanımlara karşı ticarete de dönüştürebiliyorlar. El işini az bilen bayanlar, son derece iyi bilen hanımların yaptıkları bazı tığ işi çalışmalarını harika bulabiliyor. Anlatımlı olarak resimli şekilde sunduğumuz tığ işi yazma kenarı, sizin de yapmak isteyeceğiniz türde güzel bir el işi çalışması olacaktır.

Anlatımlı Tığ İşi Yazma Kenarı Yapılışı

Resimli anlatımla devam ettiğinizde çok basit geleceğini göreceksiniz. El işi seven hanımlar, anlatımlı olarak sunduğumuz adım adım ilerleyen tığ işi yazma kenarını rahatlıkla yapabilirler. Aynı zamanda belli bir yerden başlamak isteyen hanımlar da, dilerlerse sitemizdeki farklı tığ işi çalışmalardan da ilham alabilirler. Resimli tığ işi yazma kenarı yapımının ilk adımında sarı ip kullanarak küçük bir yuvarlak yapılmaktadır. Resimlere devam ettiğimizde ikinci adımda yuvarlağın bir noktasından alınarak zincir şeklinde üste doğru ilerliyoruz. Daha sonra belli bir kısmında el işimizi resimdeki gibi yaparak devam ediyoruz. Beşinci resimde ise o noktadan alıp ilmekleri tığa geçiriyoruz ve devamını sağlıyoruz. İpliği içinden geçirdiğimizde resim altıdaki gibi şekil alıncaya kadar devam ediyoruz. O şekilde yaz kenarı süsümüzü resimli adımları takip ederek tamamlıyoruz. Resim sekiz ve dokuzda bitmiş hallerini rahatlıkla görebileceğiniz yazma kenarı, yapılış bakımından umarım kolay gelmiştir. Farklı renkte de nasıl göründüğünü yine resimlere bakınca keşfedebilirsiniz. Daha değişik yazma kenarı işlemelerinde görüşmek üzere.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here