Anlatımlı Tığ İşi Renkli Çanta Yapımı

Tığ İşi Renkli Çanta Yapımı
Tığ İşi Renkli Çanta Yapımı

Yaza artık veda ediyoruz. Ederken de bu yaza damgasını vuran yeni bir örgü çanta modeli yapımını da sizlere sunuyoruz.

Oldukça renkli bir tığ işi çanta örneği ile önümüzdeki yaz için şimdiden hazırlıklara başlayın. Deri sapları da çantaya ayrı bir şıklık katmış. Kare motifler halinde örülen bu çanta yapımı ayrıca bir video ile detaylı anlatılmış.

İki kare motif birleşiminden oluşan örgü çanta her sırada farklı renkte iplerle örülmüş. Ortaya da yapımı basit ve rengarenk bir kol çantası modeli çıkmış.

Renkli Örgü Çanta Yapımı
Renkli Örgü Çanta Yapımı

Tığ İşi Renkli Örgü Çanta Örneği Nasıl Yapılır?

Çanta iki parça kare motiften oluşmaktadır. Kare motif oldukça kolay bir modele sahip olup istenildiği kadar büyütülebilmektedir. Motiflerin üzerinde görülen renkler özel bir örgü ipi değildir. Koton iplerle örülmüştür. Siyah sabit tutulup diğer renkle iki kat yapılarak örme işlemi gerçekleştirilmiştir. Ayrıca 4-4,5 tığla örülebileceği tavsiyesi yapılmıştır.

Videodaki anlatımda düz bir renkle bu kare motiflerinin nasıl örüleceği ile nasıl genişletileceği hakkında bilgiler verilmiştir. Kare motiflerinin yapımına ortasından bir sihirli halka yapılarak başlanmıştır. Motiflerin modeli tığın üzerine iki kez alınarak 3 adet ikili tırabzanların birlikte toplanması ile oluşturulmuştur.

Renkli Çanta Modeli Videolu Anlatımı

Kaynak: https://youtu.be/Ztj0oSVZ3UI (atolyehobi)

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı