Anlatımlı Tığ İşi Apaçi Örgü Modeli

Tığ İşi Apaçi Örgü Modeli
Tığ İşi Apaçi Örgü Modeli

Oldukça merak edilen apaçi örgü modeli yapılışını videolu anlatımı ile birlikte inceleyeceğiz. Böylece sizler de bu çok beğenilen örnek ile güzel hırkalar, bebek battaniyeleri, örgü çantalar, kırlentler örebileceksiniz.

Sık iğne, üçlü tırabzanlar ve zincir teknikleri ile örülen bu örnek ilk bakışta zor gibi dursa da aslında kolaylıkla yapılabilmektedir. Mantığını iyice kavrayıp öğrenmeniz yeterlidir. Aralar sık iğne ile gidilmiş ve örneğe gelince de alta batarak üçlü tırabzanlar yapılmıştır. Örneğin temel mantığı budur.

Tığ İşi Apaçi Örgü Modeli Nasıl Örülür?

Kurulum aşamasında ilk etapta belli bir uzunlukta zincir çekilmiş ve üzerine 3 sıra sık iğne çalışılmıştır. Her sırada ip kopartılıp ön yüzde baştan itibaren başlanılmıştır. Bu ilk 3 sırada üçlü tırabzanlar yapılmamıştır.

Tığ İşi Apaçi Örgü Örneği
Tığ İşi Apaçi Örgü Örneği

Sonrasında diğer renk ipe geçilmiş ve 10 tane sık iğne de bir alt tarafa batıp bir üçlü tırabzan yapılarak ilerlenmiştir. Bu işlemler kurulumda olduğu gibi yine 3 sıra tekrarlanmıştır. Tek farkı 10 sık iğnede bir üçlü tırabzan yapılmasıdır.

Ayrıca sıra sonlarında 1 zincir çekilerek ip kopartılmış ve bir iplik kuyruğu bırakılmıştır. İstenirse bu iplikler sonrasında arkaya gizlenebilir.

Apaçi Örgü Modeli Videolu Anlatımı

Bu güzel ve merak edilen örneğin daha ayrıntılı yapılışına aşağıdaki anlatımlı videosundan ulaşabilirsiniz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı