Anlatımlı Tek Sıra Kalpli Pul Oyası

Tek Sıra Kalpli Pul Oyası Örneği
Tek Sıra Kalpli Pul Oyası Örneği

Kalpli analı kızlı pulların anası ile yapılan basit ama zarif bir tığ oyası örneğinin daha nasıl yapıldığına bakalım. Sanırım sizlere aynı pullarla işlenen tek sıra oya modelleri paylaşmıştık. Bu da yeni bir model olarak arşivinizde bulunsun istedik. Hem yazmalarınızda hem tek tülbentlerinizde güzel duracağınız düşündük. Ayrıca bu tip kalpli pullu tığ oyaları mevlit ve namaz örtülerinde de zarif bir görünüm sergilemektedir.

Tuhafiyelerden irili ufaklı olarak kolaylıkla temin edebileceğiniz pulların bu yazma oyasında büyükleri kullanılmıştır. Pullu tığ oyası tek renkle tek sıra halinde yapılmıştır. Basit tığ işi teknikleri kullanılarak yapılabilecek kolay tığ oyası modellerinden biridir.

Tek Sıra Kalpli Pul Oyası Modeli
Tek Sıra Kalpli Pul Oyası Modeli

Tığ İşi Tek Sıra Kalpli Pullu Oya Örneği Yapımı

İp ilk önce tığa sonra da tığ batısına sabitlenir. 4 adet zincir çekilir, tığın başına 1 kez alınır ve yandaki tığ batısına girilir. Bir ikili tırabzan yapılır ve üzerine 4 adet zincir çekilerek araya kapatılır. Araya 1 zincir çekilir, tığın başına 1 kez alınır ve yandaki tığ batısına girilir. Yine 1 tane ikili tırabzan yapılır ve üzerine 1 adet zincir çekilir. Bu noktada 1 tane kalpli pul alınarak sabitlenir ve 2 adet zincir çekilir. Çekilen zincirler tırabzanın arasına kapatılarak pimpirik yapılır.

Bir zincir çekilir, başına 1 kez alınır ve yandaki tığ batısına girilerek yukarıdaki işlemlerin aynısı yazma kenarı boyunca tekrarlanır.

Tek Sıra Kalpli Pullu Oya Modeli Videolu Anlatımı

Kaynak: https://youtu.be/jhp3nZDZTxg (Oya ve Dantel Dünyası)

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı