Ana Sayfa Oya Dantel Videoları Anlatımlı Tek Sıra Kalpli Pul Oyası

Anlatımlı Tek Sıra Kalpli Pul Oyası

Tek Sıra Kalpli Pul Oyası Örneği
Tek Sıra Kalpli Pul Oyası Örneği

Kalpli analı kızlı pulların anası ile yapılan basit ama zarif bir tığ oyası örneğinin daha nasıl yapıldığına bakalım. Sanırım sizlere aynı pullarla işlenen tek sıra oya modelleri paylaşmıştık. Bu da yeni bir model olarak arşivinizde bulunsun istedik. Hem yazmalarınızda hem tek tülbentlerinizde güzel duracağınız düşündük. Ayrıca bu tip kalpli pullu tığ oyaları mevlit ve namaz örtülerinde de zarif bir görünüm sergilemektedir.

Buna da Göz Atın: Kolay Kalpli Pul Oyası Modeli Yapımı

Tuhafiyelerden irili ufaklı olarak kolaylıkla temin edebileceğiniz pulların bu yazma oyasında büyükleri kullanılmıştır. Pullu tığ oyası tek renkle tek sıra halinde yapılmıştır. Basit tığ işi teknikleri kullanılarak yapılabilecek kolay tığ oyası modellerinden biridir.

Tek Sıra Kalpli Pul Oyası Modeli
Tek Sıra Kalpli Pul Oyası Modeli

Tığ İşi Tek Sıra Kalpli Pullu Oya Örneği Yapımı

İp ilk önce tığa sonra da tığ batısına sabitlenir. 4 adet zincir çekilir, tığın başına 1 kez alınır ve yandaki tığ batısına girilir. Bir ikili tırabzan yapılır ve üzerine 4 adet zincir çekilerek araya kapatılır. Araya 1 zincir çekilir, tığın başına 1 kez alınır ve yandaki tığ batısına girilir. Yine 1 tane ikili tırabzan yapılır ve üzerine 1 adet zincir çekilir. Bu noktada 1 tane kalpli pul alınarak sabitlenir ve 2 adet zincir çekilir. Çekilen zincirler tırabzanın arasına kapatılarak pimpirik yapılır.

Bir zincir çekilir, başına 1 kez alınır ve yandaki tığ batısına girilerek yukarıdaki işlemlerin aynısı yazma kenarı boyunca tekrarlanır.

Tek Sıra Kalpli Pullu Oya Modeli Videolu Anlatımı

Kaynak: https://youtu.be/jhp3nZDZTxg (Oya ve Dantel Dünyası)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here