Anlatımlı Tek Sıra İncili Tığ Oyası Örneği

Tek Sıra İncili Tığ Oyası Örneği
Tek Sıra İncili Tığ Oyası Örneği

Yine kolay bir oya örneği yapımından bahsedeceğiz. Bu sefer de tek sırada bitirilen sıralı inci oyası modelini inceleyeceğiz. Yapılışı videolu olarak da anlatılan zarif oya örneğini çok kolay bir şekilde yapacaksınız.

Özellikle tığ oyasına yeni başlayacak olan ya da başlayanlar için basit ama bir o kadar da şık bir kenar oyasıdır. Bu oya modeli namaz ya da mevlit örtüsü kenarları için idealdir. Yapımı basit olduğu için de kısa sürede bitirebileceğiniz bir oyadır.

Tek Sıra İncili Tığ Oyası Modeli
Tek Sıra İncili Tığ Oyası Modeli

Tek Sıra İncili Tığ Oyası Modeli Yapılışı

Öncelikle inci boncuklar oya ipine önceden dizilerek bir ön hazırlık yapılır. Tığ batısı yapılır ve ilk tığ batısına batarak tığın üzerine 1 kez alınır. Önce 1 kez sonra 2 sonra 2 şeklinde bir tırabzan yapılır ve üzerine 1 inci boncuk atılır. İnci kapatılır ve sonrasında dibine 1 ilmek daha kapatılır. Ardından 1 zincir çekildikten sonra yandaki tığ batısına girilir ve aynı işlemler tekrarlanır.

Yukarıdaki adımlar yazma kenarı boyunca tekrarlanır ve zarif sıralı inci oyası örneği bitirilir.

Tığ İşi Sıralı İnci Oya Örneği Videolu Anlatımı

Tek sıra incili tığ oyasının yapımı aşağıdaki videoda ayrıntılı bir şekilde anlatılmıştır.

Kaynak: https://youtu.be/mMR3iuDxChY (oya.sandigim)

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı