Anlatımlı Sepet Motifli İğne Oyası

Sepet Motifli İğne Oyası Modeli
Sepet Motifli İğne Oyası Modeli

Sepet figürleri oya modellerine de konu olmuştur. Çeşit çeşit sepet oyaları bulunmaktadır. Kimi tığla kimi de iğne ile işlenen örneklerdir. İğne ya da tığla yapılmış olsun bu tür sepet motifli oyalar yazmalarda kendini gösteren oyalardır. Özellikle de çeyizlik kenar oyası olarak değerlendirilir.

Şimdi sizlere yeni bir sepet motifli iğne oyası örneği ve yapılışını aktaracağız. Bu da diğer iğne oyası ile işlenen sepet oya modelleri gibi güzel bir oya modelidir. Yapımı basittir ve hiçbir ara motif çalışması yapılmadan ilerleyen bir örnektir.

Sepet Motifli İğne Oyası Örneği
Sepet Motifli İğne Oyası Örneği

Yine bu sepet modeli iğne oyası da renk renk oya ipleri ile işlenmiştir. Sarı, yeşil ve beyaz renkler kullanılmıştır. Pırpır ve zürafa teknikleri ile yapılan yapımı kolay iğne oyası modellerinden biridir.

Sepet motifleri 3 zürafa da bir çalışılmıştır. Yeşil sepet motifi yine zürafalarla yukarı doğru artırma yapılarak işlenmiştir. Sonra sarı iple yeşil sepetin üzerine 6 tane pırpır yapılmıştır. Son olarak beyaz ipe geçilerek sepetin uçlarına büyük bir sap yapılmış ve üzerine de pıpırlar geçilmiştir.

Kaynak: https://youtu.be/y7P5OarIJe8 (Nevinin iğne oyaları)

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı