Ana Sayfa Kendin Yap Projeleri Anlatımlı Şemalı Bileklik Yapımı

Anlatımlı Şemalı Bileklik Yapımı

Anlatımlı Şemalı Bileklik Yapımı
Anlatımlı Şemalı Bileklik Yapımı

Merhabalar arkadaşlar sizlere bu çalışmamda şeması olan hazır bir çalışmadan söz etmek istiyorum. Gayet basit ve hiç zorlanmadan yapabileceğiniz kadar kolay gelecek şemalı bileklik çalışmamı sizlere takdim etmek isterim.

Şık durmakta olan bileklik modellerinden biri olan bu çalışma, ilk baktığınızda zormuş gibi dursa da aslında bu şık bileklik tarzı modellerde olduğu gibi tek sıra ya da iki sıra halinde resimdeki şablondan yararlanarak da yapmanız mümkün. Yani dileyenler üç sıra olarak da bu kolay ve anlaşılır çalışmayı yapabilirler.

Bileklik yapımı için Malzemeler:

  • 4 milim herhangi tür boncuk
  • 08 orta boyda kum boncuğu
  • Naylon ip ( ben ince oya ipi kullandım)
  • Kum boncuğu iğnesi
  • Papağan klipsi ya da farklı bileklik klipslerinden kullanabilirsiniz

Yapılışı:

Bu aşamada tamamen resim odaklı ilerliyoruz. Yani resimde şemada gösterildiği şekilde verilen malzemelerle işlemlere başlayarak üstte de belirttiğim gibi ister ikili halde isterseniz üçlü sıra şeklinde isteğinize kalmış bir halde bu çalışmayı yaparak tamamladığınızda harika bir bileklik sahibi olabilirsiniz.

Açıklamalarımda da belirttiğim gibi benim kullandığım tarz ipten yani oya ipini kullanırsanız çalışma sizin için biraz daha kolaylaşacaktır. Şema içerisinde kaçıcı sıra nerde yazılmış haldedir. Mesela en üstte 03. sıra yan solda 01. sıra aynı zamanda sağ tarafta da 02. sıra şeklinde belirli ifadelerle şablondan faydalanmanız sağlanmıştır.

anlatimli-semali-bileklik-yapimi (1)

anlatimli-semali-bileklik-yapimi (2)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here