Anlatımlı Rüzgar Gülü Yapımı

Rüzgar Gülü Nasıl Yapılır
Rüzgar Gülü Nasıl Yapılır

Belli yaştaki çocuklar için bazen evde oyalanacakları bir şeyler bulamamaktan yakınan annelere süper bir rüzgar oyuncağı yapımı sunmak istiyoruz. Evde hem dekor olarak da kullanılabilecek anlatımlı rüzgar gülü yapılışını beğeneceğinizi umuyorum. Kimi zaman bir sevgiliye şirin bir hediye olarak da yapılabilecek rüzgar gülü, tam istenen türde bir hediye olacaktır. Rüzgar gülü bazen balkonları da süsleyebilecek oldukça şık rüzgara karşı güzel renklerle dönen özel bir armağanınız da olabilir. Hemen bu kolay kendin yap çalışmasının gerekli malzemelerini de sizlere sıralamak istiyorum.

Anlatımlı Rüzgar Gülü Yapımı Malzemeleri

Çocukların eğlenerek yapmak isteyeceği kadar güzel olan rüzgar gülü oyuncağının yapım malzemelerini hemen sıralayalım. Öncelikle karton ve kağıt gerekli olacaktır. Malzemelere devam ettiğimizde makas, yapıştırıcı gerekli olacak diğer malzemeler arasında yer almaktadır. Bir de raptiye, silgili kalemle, çıta benzeri bir araç da hazır bulundurulmalıdır. Bu malzemelerin dışında bir de kartonu çizmek amacıyla kullanılacak kalemle boya kalemleri lazım olacaktır. Bütün malzemeler hazırlandıysa, anlatımlı kolay rüzgar gülü yapımına hemen başlayabiliriz.

Anlatımlı Rüzgar Gülü Yapılışı

Kendin Yap Rüzgar Gülü
Anlatımlı Rüzgar Gülü
Anlatımlı Rüzgar Gülü Resimli

Aslında rüzgar gülü yapımında çok fazla bir malzeme kullanmaya da pek gerek yoktur. Elde bulunan bazı ufak tefek malzemelerin olmayışı bu güzel çalışmayı eksik bırakmayacaktır. Hemen öncelikle yapılacak işlemleri sizlere sıralayalım. İlk yapılacak işlem toplu iğnenin ağzını resimde görüldüğü şekilde eğmek olacaktır. Sonrasında istenen boyutlarda kare olacak şekilde kağıt ya da kartonu resimdeki gibi köşe kısımlarından orta kısmına kadar kesmeliyiz. Devamında ise dört kenarından kesilmiş olan bir parçayı resimdeki gibi orta kısmına getirip, yapıştırıcı kullanarak yapıştırmalıyız. Toplu iğneyi karton ya da kağıdın orta kısmından geçirmek kaydıyla resimdeki gibi silgi kısmına batırmalıyız. Kağıttan rüzgar gülü yapımında son işlemi de böylelikle tamamlamış olacağız. Bu yapılacak olan güzel kolay diyeceğimiz rüzgar güllerini dilerseniz ana resimdeki gibi, bir kavanozun içerisine koyarak evde harika bir dekorasyon ürünü elde edebilirsiniz. Evde yepyeni dekor arayışında olan hanımlara da hitap edecek rüzgar gülü dekor eşyası, kesinlikle denemek isteyeceğiniz türde bir ürün olacaktır. Herkese şimdiden kolay gelsin demek isteriz farklı çalışmalarda görüşmek üzere.

Rüzgar Gülü Yapımı Resimli Anlatım
Rüzgar Gülü
Rüzgar Gülü Nasıl Yapılır
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı