Anlatımlı Renk Kuşağı Tığ Oyası Örneği

Renk Kuşağı Tığ Oyası Örneği
Renk Kuşağı Tığ Oyası Örneği

Artık iplerinizi değerlendirebileceğiniz renk kuşağı tığ oyası modelinin yapılışına bir göz atacağız. Bu kenar oyası ile renkli bir oya modeli öğrenmiş olacaksınız. İki sıradan meydana gelen bu oyanın yapımı için hiç zorlanmayacaksınız.

İkinci sırasında en küçük boy serum halkasının kullanıldığı bu oya örneği aynı zamanda halkalı bir oya modelidir. İlk sıra tığ batısının üzerine yeşil oya ipi ile sıralı bir şekilde işlenmiş arası tırabzanlı ters V şeklindeki köprülerden oluşmuştur. Bu köprülerine tepesine de halka içine pimpirik çalışılmıştır.

Tığ İşi Renk Kuşağı Oya Modeli Yapımı

İp tığ batısına sabitlenir ve ilk sıranın yapımına başlanır. Aynı tığ batısı kutucuğuna başına 1 kez alınarak yan yana 4 adet üçlü tırabzan yapılır. Devamında 8 tane zincir çekilir. En küçük boy serum halka alınır ve 8 zincir halka içine sabitlenir. Tekrar 8 zincir çekilir ve tığ batısından 3 kutucuk atlanır ve dördüncüsüne kapatılır. İlk sıra bu baştan beri yapılanların tekrarıdır.

Renk Kuşağı Tığ Oyası Modeli
Renk Kuşağı Tığ Oyası Modeli

Renk kuşağı oyasının son sırasında serum halkanın içerisine diğer renkte ip sabitlenir ve içerisine pimpirikler yapılır. 10 kez 4 zincir çekilip kapatılarak halka içi pimpiriklerle doldurulur.

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı