Anlatımlı Puf Çiçekli Patik Modeli

Puf Çiçekli Patik Örneği
Puf Çiçekli Patik Örneği

Örgü severler tarafından yapım merak edilen patik örneklerini ve yapılışlarını paylaşmaya devam ediyoruz. Bu kez ki paylaşımımız puf çiçekli patik modeli olacak. Videolu anlatımı da bulunan bu patiğin çalışması Ören Hanım kanalı tarafından gerçekleştirilmiş.

Normalde düz örülüp etrafı önceden hazırlanmış puf çiçeklerle bezenmiş farklı patik modeli inceleyeceğiz. Tekinde 30 tane puf çiçek kullanılmış bir patik yapılışı öğreneceksiniz. Puf çiçekli patik yapımında Ören Bayan Dora ip ile örülmüştür. Tabi elinizde kalmış ipler varsa onları da bu projede değerlendirebilirsiniz.

Tığ İşi Puf Çiçekli Patik Örneği Nasıl Örülür?

İki aşamadan meydana gelir. İlk aşamada puf çiçeklerin ekleneceği yapımı kolay bir patik örülür. Sonrada puf çiçekler tek tek örülerek bu patiğin üzerine dikilir.

Puf Çiçekli Patik Modeli
Puf Çiçekli Patik Modeli

Zemini oluşturulacak patik basit bir modeldir. Burundan sihirli halka ile başlanmış ve ikili tırabzanlarla örülmüştür. 15 sıra artırma ve eksiltme yapmadan örüldükten sonra ağız kısmı ayrılmıştır. Ağız ayrımı ile birlikte arkaya doğru 12 sıra daha örüldükten sonra topuğu da örülmüş ve patik tamamlanmıştır.

Buna da Göz Atın: İki Şişle Kolay T Patik Yapımı

Sonraki aşamada tığla puf çiçeklerin örülmesine geçilmiştir. Puf çiçekler ortası için yapılan tırabzanlara batarak oluşturulan dörtlü fıstıklarla örülmüştür. Hazırlanan puf çiçekler patiğin ön, yan ve arka taraflarına boş yer gözükmeyecek şekilde dikilmiştir.

Puf Çiçekli Patik Modeli Videolu Anlatımı

Kaynak: https://youtu.be/tjVX0piPFbQ (Ören Hanım)

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı